sekmadienis, rugsėjo 20 d.
M.Mikutavičius atskleidė keisčiausias vietas, kur giedojo Lietuvos Himną
tiesa.com

Artėjant liepos 6-ajai, kuomet visa tauta gieda „Tautišką giesmę“, vieno didžiausių koncertų šia proga Lietuvoje vedėjas atskleidė, ką jam reiškia Lietuvos Himnas. Koncertą vesiantis Marijonas Mikutavičius įsitikinęs, kad ši tradicija suartina žmones.

Marijonas yra ne kartą vedęs renginius, vykusius svarbiomis mūsų šaliai progomis, dalyvauja įvairiose iniciatyvose ir labai vertina Lietuvos laimėjimus atgavus nepriklausomybę bei kuriamas patriotiškas tradicijas.

„Aš nelinkęs idealizuoti tarpukario Lietuvos, bet taip pat dabar jau žinau, jog 20 metų valstybės gyvenime yra labai nedaug ir dažnai per mažai, kad ji susitvarkytų, ganėtinai subręstų ir sutvirtėtų. Tad ir dabar norisi, kad išorinės jėgos mums duotų kuo daugiau laiko išmokti patiems tvarkytis su savo problemomis ir apsišluoti savame kieme. Po nepriklausomybės atgavimo, stojimas į Europos Sąjungą ir NATO – geriausia, kas galėjo nutikti. Sakau tai su visišku įsitikinimu, nes savo akimis galiu palyginti dabartinę Lietuvą su šalimis, kurios ir liko sovietinės erdvės įtakoje“, – sako Marijonas.

Himno giedojimas Marijonui Mikutavičiui – išskirtinis įvykis, tačiau jam ne taip svarbu kur giedoti, daug svarbiau – emocijos. „Man gražiausia, kai Himną gieda žmonės, nelaukiantys jokių nurodymų ir nesidairantys, kaip elgiasi kiti. Įstrigo giedojimas draugo sodyboje. Jis nuleido vėliavą su Vyčiu, kuri paprastai ten plevėsuoja, pakėlė trispalvę ir ten visi – vyrai, moterys ir vaikai – sugiedojome, stovėdami po lietum. Kita vertus, esame himną plėšę ir žvejyboje, rankose laikydami meškeres. Tai nebuvo labai iškilminga, bet smagu tai tikrai“, – gražiausias akimirkas prisimena M. Mikutavičius.

Paprašytas atskleisti, kas muzikos kūrinį paverčia himnu, Marijonas tikina, jog tai nebūtinai turi būti muzikinis šedevras: „Jo jėgą dažnai sukuria istorinės aplinkybės, emocinis kontekstas ir jausminės asociacijos. Kūrinys turi būti tam tikros epochos kūdikiu, išgyventi ją kartu su žmonėmis ir tada jis taps legenda“, – sako muzikantas.

Visame pasaulyje Lietuvos himnas bus giedamas jau devintus metus iš eilės. Lietuviai visuose pasaulio kampeliuose liepos 6 d. 21 val. šalies laiku kviečiami susiburti ir kartu sugiedoti Lietuvos „Tautišką giesmę“.

Himnas su draugais, artimaisiais ar tiesiog bendraminčiais giedamas visur – gatvėse, namuose ir net atokiausiuose pasaulio kampeliuose. Tęsiant gražią tradiciją šiais metais vėl kuriamas ir unikalus lietuvių Himno giedojimo žemėlapis.

2017 06 30 11:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt