trečiadienis, liepos 6 d.
„Maneskin“ solisto nuotrauka su SSRS atributika sukėlė šaršalą: dėl būsimo koncerto Lietuvoje prireikė net URM konsultacijų
Rugilė Andrejevskytė
Twitter
Damiano David

Internete pasirodžius italų grupės „Maneskin“ pagrindinio atlikėjo Damiano Davido nuotraukai su raudona kepure, ant kurios buvo SSRS atributika, kai kam kilo abejonių dėl planuoajmo šios grupės koncerto Vilniuje Sostinės savivaldybė, ieškodama tinkamo sprendimo, net kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją.

„Jau anksčiau Vilnius yra paskelbęs, kad neduos leidimų koncertuoti atlikėjams, kurie nebus tiesiai, nedviprasmiškai išreiškę pozicijos dėl Rusijos karo Ukrainoje“, – Alfa.lt komentavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Dėl grupės „Maneskin“ savivaldybė gavo koncerto organizatorių patvirtinimą, kad ji viešai pasisako prieš Rusijos karą Ukrainoje, yra išreiškusi paramą ukrainiečiams. Kovo mėnesį muzikantai pranešė ir tai, kad solidarizuodamiesi su Ukraina atšaukė suplanuotus pasirodymus Rusijoje.

Vilniaus miesto savivaldybė, prieš priimdamas sprendimą taip pat konsultavosi su URM.

URM Alfa.lt atsakė, kad nekaupia ir nesistemina informacijos apie užsienio valstybių kultūros veikėjus ar kitų profesijų menininkus, kurie organizatorių kvietimu kviečiami į Lietuvą.

„Menininko ar atlikėjo reputacijos vertinimą atlieka patys organizatoriai“, – tikino URM atstovai ir patvirtino organizatorių poziciją dėl „Maneskin“ paramos ukrainiečiams.

URM kreipėsi ir Italijos ambasadą Lietuvoje. Ambasada atkreipė dėmesį, kad „Maneskin“ pareiškė savo poziciją viešai: „Skelbdama, kad nekoncertuos Rusijoje, grupė sakė: „natūralu, kad mums nėra lengva kalbėti apie gyvą muziką, kol karas kamuoja Ukrainą ir sukelia tiek daug nekaltų žmonių kančių. Esame sugniuždyti dėl Ukrainos žmonių ir norime jiems parodyti visišką solidarumą. Dėl valdančiųjų priimtų sprendimų, nekaltų civilių gyvenimus kenkiančių sprendimų, mes nevyksime į Rusiją. Turime būti vieningi dėl taikos dabar ir amžinai.“

Vaizdai, kai pagrindinis italų grupės „Maneskin“ pagrindinis atlikėjas viešumoje pasirodė su SSRS atributika, publikuoti 2021 rugpjūčio 31 dieną. Tačiau dėl Rusijos invazijos į Ukrainą vėl pasirodė viešumoje.

„Maneskin“ Lietuvoje turėtų pasirodyti šių metų birželio 7 dieną „Summer in The City“ koncerte Vilniaus Vingio parke.

2022 04 08 12:26
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt