trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Mantas Petruškevičius kaltinamas pasaulinio garso floristo plagijavimu (nuotraukos)
tiesa.com

Kurį laiką gėlių kompozicijomis įvairius renginius ir viešbučius puošęs floristas Mantas Petruškevičius, neseniai viešai išreiškė nepasitenkinimą bei skundėsi autorinių teisių pažeidimu dėl neva jo gėlių kompozicjų naudojimo čiužinių reklamoje ,,Classmed’’. Šiandien ši situacija atitinka tipišką lietuvių posakį ,,užlipo ant savo grėblio’’.

Po šio incidento viešoje erdvėje buvo atliktas žurnalistinis tyrimas - vienam garsiausių pasaulyje floristui Jeffui Leathamui buvo nusiųsti M.Petruškevičiaus įvairių renginių gėlių dekoro ekrano nuotraukos ir paprašyta įvertinti situaciją.

,,Sveiki, taip tai aiškiai įkvėpta mano originalaus dizaino. Panašu lyg mano darbai, tačiau taip nėra. Atrodo, kad jis žiūri į visas mano fotografijas ir iš jų kuria“, - kalbėjo per pusę milijono sekėjų paskyroje ,,Instagram’’ turintis Jeffas Leathamas.

[7241]

Mantas teigia, kad tai yra jo originalus dizainas ir ginamas autorių teisių. Mantas niekur Jūsų nemini, nesako, kad Jūs esate jo įkvėpimo šaltinis. Galime paklausti - ar Mantas prašė Jūsų leidimo naudoti gėlių kompozicijų idėjas?

„Jūs negalite išvis turėti autorinių teisių gėlių kompozicijoms. Jei tai būtų įmanoma - aš turėčiau, nes visi pasaulyje kopijuoja mano darbus. Taip, tai mano darbų kopijos (juokiasi) ir aš net nežinau kas jis toks.

Darsyk pridursiu, Jūs negalite turėti autorinių teisių gėlių dizainui. Užvis didžiausia problema yra jo ego “, – kalbėjo garsusis floristas.

 [7242]

Jūs esate vienas talentingiausių ir labiausiai vertinamų floristų pasaulyje. Kaip manote, ar yra etiška ir tinkama kopijuoti Jūsų idėjas bei pristatyti kaip savąsias, Manto autentiškas idėjas?

„Tai jo pasirinkimas, tai tiesiog parodo, kas jis per persona. Tai yra aiškiai, 100 % įkvėpta mano komandos darbų. As visada naujuose dideliuose darbuose, todėl tai man netrukdo’’, - savo nuomonę išsakė Jeffas Leathamas.

2017 06 07 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt