ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Mergina numirė, nes medikai nepripažino ligos
tiesa.com

Gedinti motina prabilo apie skausmingą dukters netektį dėl retos ligos, kurios kai kurie medikai net nepripažįsta. Fibromialgija, dar vadinama mialginiu encefalitu (ME), prikaustė 21-erių merginą prie lovos. Merryn Crofts kankinosi trejus metus. Mergina mirė praėjus vos 10 dienų po 21-ojo gimtadienio.

Jos mama Clare socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo graudulį keliančiomis nuotraukomis. Pasirodo, kad būtent ji ir išsiaiškino, kuo sirgo dukra. Pasitarusi su daugybe skirtingų sričių profesionalų, ji sužinojo apie ligą, kurios kai kurie gydytojai net nepripažįsta. Nuotraukas ji paviešino tam, kad įrodytų, jog ME iš tiesų egzistuoja.

„Sirgti ME reiškia būti įkalintai savo pačios kūne kiekvieną dieną. Nėra jokio poilsio – tu visiškai prikaustytas prie lovos. Ši liga atima galimybę atlikti paprasčiausius dalykus, kaip pasikloti lovą ar nusiprausti. Tavimi turi būti rūpinamasi visapusiškai. Jauti nežmonišką skausmą. Net negali kalbėti telefonu ar turėti lankytojų, o kai į kažkieno prašymus kiekvieną kartą turi atsakyti neigiamai, tai priverčia jaustis dar blogiau.

Mėnesių mėnesiai ligoninėje, įvairios infekcijos, kvėpavimo problemos, silpnas imunitetas – daugybė problemų visuose kūno kampeliuose. Paralyžius, pernelyg didelis jautrumas viskam – sąrašas yra begalinis. Jeigu fiziškai galėčiau papasakoti daugiau, tai ir padaryčiau. Skleiskite žinią apie šią ligą ir atsiminkite mus visus, kurie dėl to prarado savo gyvybes“, – taip rašė pati Merryn. Jos laišką paviešino motina Clare.

Moteris atskleidė, jog būdama sveika Merryn buvo tarsi energijos užtaisas. Ji visuomet visur dalyvaudavo, susitikdavo su draugais, būdavo linksma. Pirmieji ligos simptomai pasireiškė ilgomis miego valandomis. Mergina grįždavo iš mokyklos ir iš karto eidavo miegoti. Medikai galvojo, jog tai psichologinis sutrikimas, tačiau vienas specialistas pasiūlė pasidomėti ME.

Motina atskleidė, kad po kurio laiko net negalėjo apkabinti savo dukters, nes šiai skaudėjo visą kūną. Jai buvo leidžiamos milžiniškos ketamino ir morfijaus dozės, kad skausmas bent šiek tiek sumažėtų.

Tą naktį, kai Merryn mirė, ji pakvietė mamą į kambarį ir pasakė: „Man jau laikas išeiti.“ Tai buvo paskutiniai jos žodžiai.

ŠALTINIS:ALFA.LT

2018 04 04 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt