ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Mirė lietuviškų šaknų turintis Holivudo režisierius
tiesa.com

Sekmadienį, būdamas 77-erių metų, užgeso lietuviškų šaknų turintis JAV kino kūrėjas George'as A.Romero, kurio 1968-ųjų kultinė klasikinė siaubo juosta „Gyvų numirėlių naktis“ davė pradžią filmų apie zombius žanrui.

Kaip nurodė jo vadybininkas Chrisas Roe, kino kūrėjas mirė „klausydamasis „The Quiet Man“, vieno iš savo mėgstamiausių visų laikų filmų, muzikos“.

Po G.A.Romero mirties pasipylė pagarbos pareiškimai iš žymiausių šių laikų režisierių.

„Jis ramiai mirė miegodamas, po trumpos, bet agresyvios kovos su plaučių vėžiu. Jis paliko mylinčią šeimą, daugybę draugų ir kino kūrėjo palikimą, atlaikiusį ir toliau atlaikysiantį laiko išbandymą“, – sakoma trumpame vadybininko pranešime.

Nespalvota juosta „Gyvų numirėlių naktis“, kurios biudžetas buvo tik kiek didesnis kaip 100 tūkst. JAV dolerių, laužė to meto stereotipus: filme apie grupę žmonių, mėginančių išgyventi atgijusių numirėlių puolimą, pagrindinis vaidmuo buvo skirtas juodaodžiui aktoriui Duane'ui Jonesui.

S.Kingas buvo vienas pirmųjų, pareiškusių pagarbą mirusiam režisieriui.

„Liūdna girdėti, kad mano mėgstamiausias bendradarbis – ir senas geras draugas – George'as Romero mirė. George'ai, kito tokio kaip tu nebebus“, – rašė jis.

Režisierius Eli Rothas savo ruožtu gyrė G.A.Romero už „pasipriešinimą rasizmui prieš 50 metų“, kai į „Gyvųjų numirėlių nakties“ aktorių kolektyvą buvo atrinktas D.Jonesas. Be to, E.Rothas priminė zombių filmų „krikštatėvio“ sukurtas žanro klišes: „Užkrečiamas įkandimas. Šūvis į galvą. Viskas.“

2006 metų tamsaus fantastinio filmo „Pano labirintas“ kūrėjas Guillermo del Toro, taip pat prodiusavęs 2013 metų antgamtinę siaubo juostą „Mama“, rašė: „Romero mirė. Dabar sunku rasti žodžių. Netektis itin didžiulė.“

Dauguma G.A.Romero filmų buvo susukti Pitsberge arba šio miesto apylinkėse. Režisierius studijavo šiame mieste įsikūrusiame Carnegie-Mellono universitete.

Jis gimė 1940 metais Niujorke, kubiečio imigranto ir Amerikos lietuvės šeimoje, ir vaikystę praleido Bronkse.

Mirdamas jis paliko savo žmoną ir dukrą, kurios buvo šalia kino kūrėjo, kai jis užgeso, sakė Ch.Roe.

2017 07 17 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt