penktadienis, gegužės 7 d.
Mirtinas Ebolos virusas – ir vėl Anglijoje
tiesa.com

Vos grįžusi iš kelionės po Afriką, vakar į Glasgow ligoninę paguldyta britė šiandien jau skubiai perkelta gydymui į Londoną. Sveikatos priežiūros specialistei diagnozuotas mirtinas ebolos virusas. Kol kas jos būklė stabili.

Nacionalinės sveikatos paslaugų tarnybos darbuotoja grįžo iš vieno iš ebolos židinių Afrikoje – Siera Leonės. Moteris ten dirbo su organizacija „Saugokime vaikus”, pranešė „London Evening Standard”.

Vakar naktį pacientė praleido izoliuotoje palatoje Glasgow ligoninėje. Kaip rašo šalies žiniasklaida, moters būklė – stabili.

Tai ne pirmas patvirtintas ebolos atvejis Jungtinėje Karalystėje. Tačiau dėl jo vakar jau buvo surengtas specialus visų tarnybų susitikimas, kitas toks, kuriam vadovaus premjeras Davidas Camernas, planuojamas šiandien vakare, pranešė BBC.

Moteris iš Siera Leonės į Jungtinę karalystę parskrido per Kasablanką Maroke, per Londono Heathrow oro uostą ir galiausiai sekmadienį prieš vidurnaktį nusileido Glasgow oro uoste.

Dabar tarybos ieško kartu su moterimi iš Afrikos skridusio 71 keleivio, tačiau specialistai ramina, kad užkrato galimybė – menka.

Po skrydžio moteriai ėmus karščiuoti, ji paguldyta į izoliuotą infekcinių ligų skyriaus palatą Glasgow ligoninėje, kur praleido visą naktį.

Tačiau šįryt, greitosios pagalbos automobilį lydint policijos eskortui, ebolos pacientė pervežta į šiaurės Londone esančią „Royal Fee Hospital.” Šioje ligoninėje metų pradžioje sėkmingai nuo ebolos išgydytas slaugas Williamas Pooley.

Glasgow oro uosto į Londoną moteris atskraidinta kariniu lėktuvu, kuriame jai buvo įrengta speciali karantino palapinė, o jos priežiūra rūpinosi keletas specialius kostiumus dėvinčių medikų.

Dar du iš Vakarų Afriko grįžę žmonės – vienas Škotijoje, kitas – Cornwallyje – taip pat tiriami, ar nepasigavo šio mirtino viruso. Ebola įtariamas pacientas Škotijoje taip pat yra medicinos darbuotojas, dirbęs viruso krečiamame regione.

Cornwallio ligoninėje gulintis pacietas taip pat neseniai grįžo iš vienos iš šalių, kur siaučia ebola.

„Tyrimo rezultatų galime tikėtis po 24 valandų. Pacientu rūpinamasi izoliuotoje palatoje, vadovaujantis visomis nacionalinėmis taisyklėmis ir protokolais ir siekiant apsaugoti mūsų darbuotojų ir kitų pacientų sveikatą,” – sakė Karališkosios Cornwallio ligoninės atstovas.

Šis ebolos atvejis iškėlė klausimą, ar tinkamai oro uostuose atliekamos kelevių, grįžtančių iš Vakarų Aftrikos, privalomos sveikatos patikros. Tačiau BBC šaltiniai pranešė, kad Heathrow oro uoste pacientei buvo atliktos visos reikiamos procedūros, pamatuota jos temperatūra. Moteris esą blogai pasijuto tik atvykusi į Glasgą.

Specialistai ramina, kad visuomenei užsikrėsti pavojaus nėra. Ebolos virusas iš sergančio kitam žmogui gali būti perduotas tik su kūno skysčiais – krauju, vėmalais, išmatomis.

Prieš metus išplitęs virusas Vakarų Afrikoje jau atėmė mažiausiai 7800 žmonių gyvybes. Pasaulio sveikatos organizacija skaičiuoja, kad Siera Leonėje, Liberijoje ir Gvinėjoje ebola užsikrėtusių žmonių skaičius peraugo 20 000.

2014 12 31 04:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt