trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Mirtis nuo laidelio, arba 7 būdai nužudyti telefoną
tiesa.com

Kaip kartais seni žmonės, seni išmanieji turi tokią bėdą, kaip nelaikymas: atrodo, tik įkraunate jų bateriją, toji ir vėl tuščia. O ar žinote kodėl? Dėl to, kad veikiausiai netinkamai kraunate. Aišku, pasakysite, kad įkišti vieną laido galą į lizdą sienoje, o kitą – į telefoną ypatingų įgūdžių nereikia. Deja... Kaip tvirtina specialistai, iš pažiūros nekalčiausi mūsų išmaniojo telefono krovimo būdai lėtai, nepastebimai, bet užtikrintai artina ličio baterijų mirtį.

Pirmoji klaida. Kraunate iki 100 procentų

Yra žmonių, puolančių į paniką, jeigu jų telefono baterijos lygis vidury dienos nukrenta daugiau nei 90 procentų. Atsipalaiduokite! Laikyti savo išmanųjį nuolat visiškai įkrautą nėra sveika baterijai. Ekspertai pataria palikti telefoną ramybėje, kol baterijos įkrova svyruoja nuo 80 iki 30 procentų. Tokiomis sąlygomis aparatas jaučiasi patogiausiai ir dirba efektyviausiai. Taigi liaukitės palikti telefoną prijungtą prie kroviklio pernakt – geriau perdien vis po truputį jį „pamaitinkite“. Bent jau „iPhone“ toks racionas tinkamiausias.

Antroji klaida. Leidžiate telefonui „užsilenkti“

Ličio jonų baterijos „sužvėrėja“, kai energijos lygis visiškai nukrinta, tad būkite malonūs ir pasistenkite, kad užrašas „Baterija baigia išsekti. Prijunkite kroviklį“ telefono ekrane pasirodytų kiek įmanoma rečiau.

Kiekvienas visiškas išsikrovimas prisideda prie greitesnio baterijos susidėvėjimo. Ekspertai pataria (ir ypač jeigu esate „iPhone“ savininkas) leisti išmaniajam telefonui visiškai išsikrauti tik kartą per mėnesį ar net du – kad baterija susikalibruotų.

Trečioji klaida. Perkaitinate bateriją

Ši problema kaip ir nėra susijusi su telefono įkrovimu, bet dėl to nė kiek ne mažiau svarbi.

Turbūt pastebėjote, kad, pabuvęs saulėkaitoje, jūsų išmanusis pasidaro keistai lėtas – tarytum būtų apspangęs. Taip yra dėl to, kad praktiškai visų telefonų baterijos nekenčia ekstremalių temperatūrų ir itin sunkiai dirba tiek esant labai aukštai, tiek labai žemai temperatūrai. Pavyzdžiui, tiems patiems „iPhone“ (kaip ir „iPad“, „iPod“ ar „Apple“ laikrodžiams, kad jau apie tai prakalbome) ideali temperatūra yra tarp 0 ir 35 laipsnių Celsijaus.

Taigi jūsų išmanusis telefonas yra mažas kaprizingas kompiuteris, kurį žiemą būtina aptūloti, o vasarą – reguliariai vėsinti.

Ketvirtoji klaida. Per dažnai naudojate belaidį kroviklį

Toks kroviklis yra tikra Dievo dovana, kai keliaujate ar dėl kitų priežasčių neturite priėjimo prie elektros tinklo vos tik to prireikia. Tačiau kraunant telefoną toks prietaisas labai įkaista, dėl to gali padaryti ilgalaikės žalos jūsų mobiliajam.

Kad išvengtumėte perkaitimo, išbandykite nešiojamąjį energijos šaltinį, kurio nereikia jungti prie telefono, pavyzdžiui, visada turėkite įkrautą atsarginę bateriją.

Penktoji klaida. Kraudami telefoną, paliekate jį dėkle

Tai irgi svarbu dėl perkaitimo grėsmės. Kraudamasis mobilusis telefonas visada įkaista, o dėklas tam karščiui neleidžia išsisklaidyti.

Šeštoji klaida. Atsarginį telefoną laikote tuščią

Jeigu esate iš tų žmonių, apsirūpinusių atsarginiu mobiliuoju tam atvejui, jeigu jūsų kasdien naudojamam išmaniajam nutiks kokia netikėta nelaimė (pavyzdžiui, maudynės klozete), pasirūpinkite, jog aparatas gulėtų vėsioje vietoje ir būtų maždaug pusiau įkrautas. Pavyzdžiui, „iPhone“ specialistai aiškina: jeigu paliekate telefono bateriją visiškai tuščią, ją ištinka tai, ką jie vadina gilaus išsikrovimo būsena. Skamba kaip kokia pavojinga diagnozė? Taip ir yra. Po tokių nuotykių ateityje baterija vis prasčiau išlaiko energiją.

Beje, jeigu ilgai laikysite atsarginį telefoną visiškai įkrautą, jo baterija paskui ims spyriotis.

Septintoji klaida. Naudojate netinkamą kroviklį

Nors egzistuoja toks dalykas, kaip universalūs krovikliai, išmaniuosius telefonus gaminančios kompanijos ne šiaip sau parūpina juos su savais laideliais. Tarkime, „Apple“ krovikliai sukurti taip, kad nebetiektų elektros energijos, kai jūsų „iPhone“ pasikrauna iki 100 procentų padalos. Daug pigesni, tačiau „beveisliai“ USB krovikliai nėra tokie protingi, tad gali pridaryti žalos pamiršus laiku nuo jų atjungti telefoną.

2017 05 07 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt