penktadienis, rugsėjo 25 d.
Mortos tiesa: Anglijoje pinigų neskaičiuoja tik melagiai
tiesa.com

Kiekvienoje diskusijoje tarp emigrantų ir tėvynėje likusių lietuvių atsiras mažų mažiausiai vienas besigiriantis emigrantas. „Mes čia (ukuose, Norgėj, Airijoj...) neskaičiuojam, valgom, ką norim, perkam, ką norim, atostogaujam, kur norim. O ką jūs ten, Lietuvėlėj, runkeliai?“. Bet ar tikrai, drąsuoliai pagyrūnai, jūs neskaičiuojat?

Labai ilgai tikėjau, kad JK lietuviai išvis neskaičiuoja pinigų. Gi visi daug atostogauja „ten, kur šilta“, važinėja tviskančiais automobiliais, nuomojasi namus, per šventes taškosi dovanomis, babkėmis, kasdien dėvi brangius drabužius ir dar šeimai į namus svariuką-kitą persiunčia. Bet apsižvalgius supratau, kad nė velnio, mažučiai, nė velnio nebuvau aš teisi. O tie, kurie teigia priešingai, meluoja ir neraudonuoja.

Suprantu, kad baisiniai norisi įrodyti, jog išvykote ne be reikalo. Kad jūsų svajos pačios pildosi, o pinigėliai auga ant sekvojų. Kaip gi čia pasakysi Babtuose likusiai tetai Anelei, jog tu irgi skaičiuoji, apgalvoji, ką pirksi, o nuo ko šį mėnesį susilaikysi? Kaip čia aiškinsi pusbroliui Tomui, kad naujus džinsus nusipirkai prieš pat grįždamas į Kupiškį, jog niekas nepalaikytų tavęs vargšu?

Pavyzdžiui, eilinė du vaikus Londone auginanti šeima. Tarkime, abu tėvai dirba. Abiejų bendros pajamos per mėnesį – 3 tūkst. svarų. Būsto nuoma tokiai šeimai mažų mažiausiai atsieis 1200 svarų, pridėkime komunalinius mokesčius – dar bent 200. Auklės vaikams po mokyklos ar darželio – 500. Vaikų popamokinė veikla – 300. Telefonų sąskaitos, internetas dar bent 200 visiems šeimos nariams. Nekalbu apie nuolat augančias atžalas ir išlaidas jų batams bei drabužiams, automobilio draudimą, viešojo transporto kainas. Taip pat nekalbu apie Lietuvoje remiamus artimuosius. Žiūrim, ką turim – 2400 svarų sterlingų per mėnesį. Geriausiu atveju.

Lieka 600 svarų maistui 4 asmenų šeimai. Jei nors vienas iš vaikų – kūdikis, dar ir sauskelnėms, buteliukams, mišinėliams bei kitiems reikaliukams. Oi oiii, sakysit, mano vyras uždirba daugiau, mūsų pajamos didesnės, gaunam pašalpas... Labai galimas daiktas, bet neaiškinkit man, kad norėdami išvykti bent savaitės atostogų visi keturi, nepradedat joms taupyti prieš pusmetį. Nepasakokit, kad planuodami savaitės biudžetą, neskaičiuojat, kur galima sutaupyti, o kam išleisti daugiau. Nereikia lia lia.

Tikrai nėra taip, kad parduotuvėse perkat VISKĄ, ko užsigeidžia širdis, per pietų pertraukas darbe kasdien valgote restoranuose, o savaitgaliais mėgaujatės lietiniais su eršketų ikrais ir užsigeriate lamų pienu. Jei čia niekas neskaičiuotų ir už gaunamas dangų siekiančias algas beigi pašalpas gyventų lyg inkstai taukuose, neklestėtų primarkai, matalanai ir aldžiai. Jei nereikėtų apgalvoti biudžeto, niekas nedirbtų vakarais bei savaitgaliais, kai už viršvalandžius daugiau moka. Neturėtų papildomų darbų ar „chaltūrkių“.

Užtenka pažiūrėti į lietuvių grupes socialiniuose tinkluose ir suprasi, kaip visi taupo. Šeimininkės vis klausia, „kiek per savaitę išleidžiate maistui visai šeimai?“ Tada ir prasideda įdomybės: 200 svarų per savaitę, 150 svarų, 50 svarų... Jei šeima su vaikais tik tiek išleidžia maistui, kur ir už kiek jį perka? Ką valgo? Elementaru, Vatsonai, skaičiuoja, kur galima apsipirkti pigiau.

Vyrai bene kasdien domisi: „Kas pigiai daro automobilio draudimą?“. Tai, pagyrūnai, nu kam jums pigiau? Kam? Gi uždirbat bile kiek, neskaičiuokit, mokėkit, kiek prašo, juk jūs neskaičiuojat (čia tiktų juokas apie suvalkiečius)! Taip pat klestėte klesti nelegaliai pigesnius dokumentus gaminantys sukčiai. Automobilių draudimas, vairuotojo teisės, „technikinis“, būsto remontas, santechniko paslaugos, siuvėjai, kirpėjai, nagų priaugintojos... Kas tik nori, visko ieškoma pigiau.

Jeigu lietuviai neskaičiuotų ir netaupytų, mėtytųsi pinigais, nesiektų pažeidinėti įstatymų turėdami netikrą „technikinės“ pažymą ar nusipirktą CSCS kortelę, nebūtų ir pasiūlos. Gink, Die, nesakau, kad skaičiuoti yra nuodėmė, o taupyti – neatleistinas nusižengimas, už kurį baudžiama 12 rimbo kirčių. Ne.

Bet kitą kartą prieš taškydamiesi seilėmis rėkiant: „Aš ne-skai-čiuo-ju!“ pagalvokite dar sykį. Kaip skaičiuoja Lietuvoje, taip ir jūs čia, tad bandymas išskleisti erelio sparnus ir išdidžiai prasklęsti virš varguolių tautiečių galvų karksint tą pačią nuvalkiotą frazę atrodo apgailėtinai.

2017 04 21 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt