sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Mortos tiesa: ar ne ant savęs pykstate?
tiesa.com

Pykti, kaip ir klysti, – žmogiška. Ir jeigu dabar ramiai atsisėdę atliktumėte savo pykčio reviziją ir išsiaiškintumėte, kas jums dažniausiai sukelia pykčio priepuolius, patys labai nustebtumėte.

Aš ne.

Jūs esate pikti ant politikų. Ir patys puikiai tai žinote. Pikti dėl įvairių priežasčių, nes dėl jų teko palikti Lietuvą. Jie apskritai gadina gyvenimą – ir taškas. Ir dar pikti ant turtingesnių. Kitaip tariant, ant vadinamojo elito, nors dažnai nei politikų, nei turtuolių šiam visuomenės sluoksniui priskirti nederėtų.

Dėl teisybės, tai šioje vietoje nereikia išskirti lietuvių – kad žmonės dažniausiai pyksta ir dėl savo bėdų kaltina politikus bei turtinguosius, parodė pastarosios dvi savaitės, kai visas pasaulis tarsi širšių lizdas zvimbia dėl vadinamųjų Panamos dokumentų.

Juk matote, kaip britai koneveikia saviškį premjerą Davidą Cameroną už tai, kad šis už 30 tūkst. svarų sterlingų pardavė akcijas, susijusias su tėvo bendrove. Tiesa, tėvas jau miręs, bet tai nesvarbu, kai pyksti. Mirusysis palydimas universaliu žodeliu iš keturių raidžių, iš kurių pirmoji – F.

Visur apie tai kalbama: parduotuvėse, aludėse, per radiją, per televiziją. Kai nėra apie ką kalbėti, kalbama apie orą, o kai ir apie orą pabosta kalbėti, kalbama apie Panamą, žmonių gyvenimais žaidžiančius politikus ir svetimus pinigus.

Net lietuviai taip nepyko ant Andriaus Kubiliaus, kai šis su komanda krizės metais liepė taip stipriai veržtis diržus, kad dalis tautos to veržimo tiesiog neatlaikė fiziškai ir dėl to atsidūrė čia, kur vadovauja D. Cameronas. Ir dabar mato, kaip vietiniai pyksta ant jo todėl, kad jis turtingas ir užsiima politika. Na, gerai, galbūt padarė kažką ne taip, bet jeigu būtų nepadaręs – ar šioje šalyje visi būtų patenkinti? Jeigu tie sandoriai Panamoje niekada nebūtų įvykę, ar visi šiandien gyventume geriau?

Kažin.

Lietuva „Panamos dokumentų“ istorijos kontekste minima epizodiškai, bent jau aukštus postus užimantys politikai įtartinų finansinių sandorių ofšorinėse kompanijose nesudarė. Arba sudarė taip, kad nė šuo nesulos. Bet tai nereiškia, kad lietuviai ant politikų arba ant turtingųjų nepyksta. Pyksta, ir dar kaip.

Kodėl? Todėl, kad visi pyksta.

Nesuprantantis, kad, užuot švaisčius laiką svetimiems pinigams skaičiuoti, jį galima panaudoti saviesiems uždirbti, visada ras priežastį pykti ant visų, išskyrus save. Ir jokia logika jam nereikalinga. Pyktis – kaip anglis: jeigu nenudegina, tai bent juodina.

Nesvarbu, tai Jonas ar Johnas.

Bet jeigu tiek vienam, tiek kitam pasiūlytum vietelę tarp vadinamojo elito, kažin, ar jie atsisakytų. Ar atsisakytų tapti vienu iš tų, ant kurių šiandien pyksta ir kuriuos keikia. Visiems norisi valdžios ir pinigų.

O jums?

2016 04 13 07:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt