ketvirtadienis, liepos 16 d.
Mortos tiesa: avys ir avinai
tiesa.com

Man nusispjaut į tai, kaip baigsis birželio 23-iosios referendumas. Nors būdama azartiška statau už tai, jog Didžioji Britanija liks Europos Sąjungoje, nes šią šalį klestinčia ir patrauklia valstybe pavertęs elitas dar neprarado gebėjimo mąstyti. Priešingai nei pati tauta.

Na, bet nuo senovės Romos laikų elitas su plebėjais susitvarkydavo, susitvarkys ir dabartinėje Europoje, kurios dalis yra, buvo ir bus Didžioji Britanija.

Euroskeptikai, žadantys išvaduoti šalį nuo jų pačių susikurtų baubų, tik mėtosi nepagrįstais lozungais ir kraunasi politinį kapitalą, kuris arba duos trumpalaikį efektą ir padės pasiekti asmeninių tikslų, arba pravers ateityje. Nieko asmeniško, tokia politika. Visada taip buvo.

Ar teko kada nors matyti didžiulę avių bandą? Nereikia būti jų elgsenos ekspertu norint pastebėti, kas būdinga šiems naminiams gyvuliams.

Vaikštinėja ramiai, skabo žolę, kiekviena rūpinasi, kad pilvas būtų pilnas – tiek joms tereikia, kad būtų laimingos. Tačiau jeigu tik viena užbliauna, tą patį ima daryti kelios, šios irgi greitai sulaukia sekėjų, ir netrukus jau skamba visos bandos sutartinė.

Bliauna todėl, kad tai daro visi aplink. Be jokios prasmės, pačios nesupranta kodėl.

Tokia yra nuobodi šių gyvulių kasdienybė laukiant to, kas neišvengiama: žirklėmis nešino šeimininko, kuris nudirs kailį, o vieną dieną pakiš peilį po kaklu, ir bliovimas bus baigtas. Tas, paskui kurį jos sekė ir nuolankiai vykdė jo norus, šitaip atsidėkoja.

Tokią avių bandą pastaruoju metu man primena britai. Gyveno sau ramiai ir taikiai, kol vienas pernai subliovė: „Darbas – britams.“ Kas bent kiek domisi politika, prisimins, jog tas avinas buvo UKIP partijos lyderis Nigelis Farage. „Darbas – britams“ ėmė bliauti tautos dalis, nesuprasdama, jog kaip vilną neša dividendus naujai politinei jėgai, kuri bandą sumanė ganyti pačiu primityviausiu būdu – žadėdama tai, kas neįmanoma.

Tačiau avių balsai per praėjusių metų rinkimus nieko nelėmė, ir ta nacionalistų partija laimėjo riestainio skylę. Avies balsas į dangų neina, ypač tada, kai jos pritaria avinui. Pasaulio sutvėrėjas – kas jis bebūtų – šiam mielam gyvuliukui nedavė pakankamai proto mąstyti ir suvokti, ką jis kalba.

„Darbas – britams.“ Taip, tai iš anksto apgalvoti jo komandai priklausančių viešųjų ryšių specialistų žodžiai, turintys tiesioginę reikšmę bei perkeltinę: lauk atvykėlius, užėmusius mūsų darbo vietas.

Pastaroji reikšmė priimtinesnė tautai. Tai jos daliai, kuri į bliovimą atsako bliovimu.

Jie nesuvokia, kad užsisakyti norimą prekę gulėdami ant sofos su telefonu rankoje ir gauti ją rytoj gali tik todėl, kad dirba tie atvykėliai.

Jiems pernelyg sudėtinga suprasti pagrindinius logistikos principus. Jie nežino, kiek žmonių prisideda, kad ta prekė kuo greičiau jam atkeliautų.

Aptarnavimo ir paslaugų sfera Didžiojoje Britanijoje pastarąjį dešimtmetį plėtėsi milžiniškais tempais, todėl, kad atvažiavo tiek daug žmonių, kad juos buvo galima samdyti kitiems aptarnauti. Tų žmonių netgi trūksta. Ir paslaugų verslas dar labiau plėsis – dėl laiko stokos (o gal ir tingumo) britams greitai nereikės nė piršto pajudinti, norint ką nors gauti.

O jie dar bliauna: „Darbas – britams.“ Atleisk jiems, Dieve, jie nežino ką daro.

Tik tam avinui, suviliojusiam nekaltas aveles skambiu lozungu, norėtųsi pliaukštelti antausį. Kad ateityje jaustų atsakomybę už pasakytus žodžius, kad pagalvotų prieš sakydamas.

Aš tikiuosi, kad ši tauta, nepaisant kelių bandų, yra pakankamai brandi priimti protingą sprendimą. Po keturių mėnesių jie tai parodys arba ne.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos lietuvių gretose atsiranda panikos kėlėjų – esą britai pasitrauks iš ES ir išvarys visus atvykėlius, įskaitant mūsiškius.

Tokių siūlau neklausyti. Išgirsite bliaunant – susilaikykite.

Nepradėkite bliauti.

Avimi pavirsite.

O kaip avims baigiasi, jau žinote.

2016 03 02 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt