sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Mortos tiesa: „Brexit“ pagimdė emigrantai!
tiesa.com

Ar jau atsigavote nuo šoko, patirto paaiškėjus referendumo rezultatams? Ar jau supratote, kad niekas Jūsų niekur neišvarys (bent jau kol kas) ir jūsų namų bei viso užgyvento turto niekam neatiduos (bent jau kol kas)?

Praėjus pirmai išgąsčio bangai, dar didesniu išgąsčiu emigrantus užliejo kita – neapykantos banga. Pasirodo, britai, sužinoję, kad jų balsas buvo svarbus ir jų bendraminčiai pasiekė pergalę, tai suprato kaip nebylų kvietimą viešai nekęsti imigrantų.

Oi, kaip supyko tautiečiai! Tarsi nusiėmę rožinius akinius, pirmą kartą gyvenime pamatė tamsią spalvą. „Kaip tai mūsų nemėgsta? Kodėl? Ką gi mes blogo padarėm?“ „Juk Europos Sąjungoje visi gali gyventi ir dirbti kur tik nori“, – aiškino vienas internetinių forumų lankytojas. „Mes juk sąžiningai mokame mokesčius, dirbame“, – rypavo kita.

Dar vienas protingas interneto gyventojas siūlė visiems susimokyti ir nedirbti, kad anglai pamatytų, kaip be imigrantų sugrius visą jų taip mylima sala.

Tai dabar aš jūsų-mūsų šio to paklausiu: o ko jūs tikėjotės?

Nesvarbu, kokiais būdais ir kokiomis priemonėmis buvo laimėtas referendumas, faktas yra vienas: dauguma britų nemėgsta imigrantų. Taškas.

O ir kodėl turėtų? Tai čia jums, mielieji tautiečiai, atrodo, kad jūs nudirbate „juodus“ darbus ir keliate JŲ ekonomiką (kodėl ne savo, niekada nesupratau, nes juk visi iš vieno kibiro semiame, nes gyvename toje pačioje saloje, ania?).

Jiems atrodo, kad tuos darbus iš jų atimate. Ir šaipykitės į valias, kad anglai tinginiai ir nenori dirbti – jie jus mato kaip imigrantus, atvykusius iš atsilikusios šalies, kalbančius paukščių kalba, kitaip nei jie besielgiančius ir kitaip gyvenančius.

Maža to, vaikštančius grupelėmis, bendraujančius tik su „savais“ ir agresyviu elgesiu keliančius grėsmę vietiniams. Nors ilgą laiką savo tikrųjų jausmų anglai nerodė, pasitaikius palankiai progai „tikrosios spalvos“ ėmė ir išlindo į paviršių.

Kalba... anglų kalba, kurios taip ir nesugebėjote išmokti per tiek metų, praleistų angluose. Ir nesvarbu, kiek kartų internetuose dalysitės paveiksliukais su tik jus ir tokius pat jūsų draugus įkvepiančiomis frazėmis: „Nesijuokite iš žmogaus, kuris blogai kalba angliškai, nes reiškia, jog jis moka dar vieną kalbą.“ Taip, neišjuokite tokio žmogaus.

Bet anglams jokio skirtumo, kad jūs mokate dar vieną kalbą (nes rusų iš tiesų mokate tik keiksmažodžius ir keletą frazių) – jiems svarbu, kad nemokate JŲ KALBOS. O nemokėdami vietinės kalbos mieli lietuvaičiai buriasi į grupes ir bendrauja tarpusavyje.

Jums tai neatrodo kažkas baisaus – juk reikia su kuo nors bendrauti. Ne tik bendrauti, bet ir nepamiršti, iš kur esate atvykę. Ir tik iš pirmo žvilgsnio čia viskas gali atrodyti ok. Iš tiesų – tai tikrų tikriausia katastrofa.

O smagiausia tai, kad patys būdami imigrantai, vos apšilę kojas naujoje tėvynėje ir pasinaudoję jos benefitais (tik nereikia aiškinti, kad nė karto tų benefitų negavote) lietuviai visiškai neatjaučia kitų. Koks nepasitenkinimas kilo, kai paaiškėjo, kad Lietuva turės priimti pabėgėlius. Vaje vaje, kaip sukruto tie, kurie net negyvena toje Lietuvoje ir pirmai progai pasitaikius vis primena, kad paskutinis išvažiavęs nepamirštų išjungti šviesos.

Kiek ten tų imigrantų turėjo priimti Lietuva? Vos tūkstantį?

O kiek lietuvių gyvena Anglijoje? Kiek imigrantų iš Rytų Europos gyvena Anglijoje? (Kaip jūs, mielieji, neskiriate japono nuo kino, taip ir anglai neskiria lietuvio nuo lenko). Jeigu pas mus kilo tokia nepasitenkinimo banga dėl kelių žmonių, tai kaip turi jaustis anglai, kasdien aplink girdėdami vien nesuprantamą kalbą ir matydami, kaip visur kuriasi atvykėliai.

O kaip reaguotumėte jūs, grįžę į taip nekenčiamą / mylimą Lietuvą ir pamatę, kad jūsų gimtajame kaime (atsiprašau, miestelyje) kas antrame name, ten, kur kadaise su Vycka žaidėte karą ar su Kristina sūpavote pirmąsias barbes, dabar įsikūrę musulmonai? Ne tik gyvena, bet nešneka lietuviškai ir bendrauja tik su kitais musulmonais? Ir dar atidarinėja savo parduotuves, maldos namus ir restoranus. Patiktų?

Nea. Bet kol negrįžote, galite ir toliau pilti piktų žodžių lavinas ant britų galvų. Tik nepamirškite, kad šiandiena, kurioje esate, kai eidami namo gaunate niuksus nuo ujamų britų, yra ir jūsų ilgamečio „darbo“ vaisius.

Ir to vaisiaus pavadinimas – „Brexit“!

2016 07 20 11:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt