sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Mortos tiesa: į Lietuvą grįžta „negluši“ emigrantai
tiesa.com

Anądien sėdžiu su pussesere grožio salone ir šneku apie jos planus grįžti į Lietuvą. Greta buvusi lietuvė nustebusi net suprunkštė: „Grįžti į Lietuvą? Pffff... Parvarysi atgal tuoj!“ – ir nusižvengė. Pasirodo, ne ji viena įsitikinusi, jog nuspręsti grįžti namo – mažų mažiausiai naivus ir apgailėtinas pasirinkimas.

Gerokai šokiruota tokio pasisakymo, kurį palaikiau tiesioginiu įžeidimu giminaitei, atlikau nedidelę apklausą. Ir ką? Londono lietuviai tikrai tyčiojasi iš į Lietuvą grįžti nusprendusių žmonių.

Nu, ir ką ji ten ras? Darbą už minimumą, gerokai per brangų maistą ir kosmosines drabužių kainas? Gluša ir tiek“, – net nepasiteiravęs apie išvažiuojančiosios planus Lietuvoje tėškė vienas.

„Eik, eik! Išvarė iš Lietuvos valdžia, o ji vėl atgal išmaldos prašyti. Niekam ten jos nereikia! Čia gerai gyvena, darbą turi, namus, – nesuprantu aš tokių žmonių“, – rypavo kita.

Tokia nuomone su manimi pasidalijo KIEKVIENAS iš 11 apklaustų žmonių. Necenzūrinių ir absoliučiai bukų pasisakymų net necituosiu.

Niekam nebuvo įdomu, kad galbūt merginos išsilavinimas ganėtinai geras, kad grįžusi be vargo susirastų darbą. Kad galbūt ji ruošiasi kurti savo verslą. Ir išvis gal turi nuosavus namus ir Lietuvoje nesuks galvos dėl būsto. Neįdomu niekas – tik isteriškai pasityčioti ir pažvengti.

Trumpai tariant, sulaukiau reakcijų, panašių į išlepintos mergiotės atsakymą, kai vaikinas pasiūlo pažiūrėti filmą: „Palikti vandenyne“? Ne, nenoriu! O apie ką jis?“

Galbūt lietuviai taip reaguoja dėl asmeninės savo patirties? Kai grįžo į Lietuvą, tačiau nepavykus susikurti gero gyvenimo teko tepti slides atgal į Londę?

Visgi, mano manymu, paprastesnis paaiškinimas – pavydas. Juodas, gleivėtas ir apaugęs pelėsiais pavydas tam, kuris GALI ir turi drąsos keisti savo gyvenimą ir TIKI, kad jam pasiseks. Užgniaužtas pyktis, kad tokio paties likimo emigrantas iš to paties Londono tikrai gerai, gal net geriau gyvens ir Lietuvoje, nes jis nėra glušas.

Norint grįžti iš emigracijos ir vėl įsikurti Lietuvoje reikia nemažai pastangų. Pastangų ieškant darbo, gebėjimo save pristatyti vietos rinkai, drąsos reikalauti tokio atlyginimo, kokio esi nusipelnęs, ir didžiulės stiprybės integruojantis. To padaryti niekada nepavyks bailiems geriausiu atveju vidurinę baigusiems kaimiečiams, Londone dirbantiems prasčiausius ir juodus darbus. Tebūnie daug uždirbantiems, bet negebantiems gyventi savo gyvenimo taip, kaip nori patys, o ne taip, kaip susiklosto aplinkybės.

Iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą parvažiavo ir puikius gyvenimus susikūrė daugybė žmonių. Kad ir tie patys Andrius Užkalnis, Beata Nicholson, Andrius Pauliukevičius... Dar vardyti? Taip, jau girdžiu, kaip burbate, kad jie nėra eiliniai žmonės, o tas Užkalnis tai iš viso pypt pypt pypt.

Tai štai, mažučiai: visi mano paminėti asmenys irgi buvo emigrantai, kaip ir jūs. Tik vieną dieną pakėlė užpakalius nuo sofos ir ėmėsi veiksmų. Sugalvojo, ką, kaip ir kada darys, kad pasiektų savo svajonių. Kad įgyvendintų planus ir gyventų puikiausiai būtent ten, kur nori patys, – tai yra Lietuvoje. Ir tai padaryti nebuvo paprasta – kaip pasakytų britai, jie „worked their ass off“.

Taigi jeigu jums kyla noras pasijuokti iš kitų, darančių tą patį ar planuojančių susikrauti lagaminus bei drožti namo, nes tam pribrendo laikas, pažvelkite į veidrodį. Nuoširdžiai atsakykite sau į klausimą, kas trukdo jums padaryti tą patį. O gal prisiminkite mokyklos laikus, kai tyčiodavotės iš už jus gerokai kietesnių ir daugiau pasiekusių bendraamžių? Tada atsikimškite dar vieną alaus, įsijunkite „Despacito“ ir valso žingsneliu varykite paieškoti kitų, iš kurių galėtumėte pažvengti, užuot susimąstę apie tokius patogius tapusius savo pačių gyvenimus.

2017 07 20 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt