sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Mortos tiesa: kam jums ta dviguba pilietybė?
tiesa.com

Tai palaukit, kam jums ta dviguba pilietybė? Pareigų neatliekat, teisių norit, tą suprantu, bet vis tiek trūksta „racijos“. Ne, rimtai, kam?

Bet gerai pagalvojus, kam jums, emigrantai, tas lietuviškas pasas?

Pastarojo meto šaršalas tarptautinėje politikoje sukiršino lietuvius. Kuo labiau mums nori drausti dvigubą pilietybę, tuo labiau jos reikia. Kaip mažam vaikui saldainio. Neseniai paklausiau vieno aršaus šio klausimo rėmėjo, beveik 15 metų gyvenančio Londone: „O kam tau, konkrečiai tau, ta dviguba pilietybė?“

Pati kalta, niekas už liežuvio netraukė, tad teko išklausyti monologą, kad jis (tik pamanykit!) lietuvis, jo tokia prigimtinė teisė, paso reikia „iš principo“, kad Lietuvos valdžia kvaila, praras dar daugiau žmonių, kad jis nori turėti galimybę gyventi tėvynėje ir taip toliau, ir panašiai.

„Gerai, – sakau, – suprantu tavo požiūrį. O ar planuoji grįžti į Lietuvą gyventi, balsuoji valdžios rinkimuose, kuri ir priima dvigubos pilietybės sprendimą?“

„Tu gal juokauji?“ – paklausė retoriškai ir šyptelėjo, mat nieko jis ten nepametęs. O ir prezidento bei seimūnų nerenka, nes gi „visi vagys“.

Va taip viskas ir išeina, ne jis vienas toks.

Išvykstat ieškoti geresnio gyvenimo, nes taip pat turit tokią prigimtinę teisę. Susikuriat jį kaip išmanot. Britiškos pilietybės priimti nesinori, o ir tingisi – vdrug neišlaikysi egzaminų. Ir tik šast – referendumas dėl išstojimo iš ES. „Brexit“ means „Brexit“, sako politikai, o jūs imat žaliuot, mėlynuot ir raudonuot, nes nu šakės, o kas dabar?!

Leidžiat mums dvigubą pilietybę, valdžiažmogiai jūs ir vagys nelaimingi!

Matematika išeina paprasta – rinkimuose nebalsuojat, grįžti neketinat, nekilnojamojo turto ten neturit, jei pašauktų į kariuomenę, greičiau persišautumėt koją, negu grįžtumėt, nuo priskaičiuotos PSD skolos išsisukinėjat, net prisidengdami vaikais...

Tai palaukit, kam jums ta dviguba pilietybė? Pareigų neatliekat, teisių norit, tą suprantu, bet vis tiek trūksta „racijos“. Ne, nu rimtai, kam?

Praėjusiuose Seimo rinkimuose balsavo rekordiškai daug JK lietuvių jaunimo, jie nori dvigubos pilietybės, nes nesibodi Lietuvos.

Gerai jiems ir čia, ir ten. Jie mokosi, kuria verslus, inovacijas ir neatmeta galimybės įsikurti Lietuvoje, jei tam jų verslui bus palankios sąlygos. Jie nerėkia, kad visi politikai – asilai, pasirengę išmarinti badu visą likusią tautą. Jie suvokia, kad politikus renkasi patys, o prieš biuletenyje pažymėdami varnelę atidžiai seka rinkimų kampaniją, domisi savo favoritų praeitimi, pasiekimais bei nuopuoliais.

Va jiems dviejų pasų garantuotai reikia. Dar reikėtų Rūtai Meilutytei, Žydrūnui Ilgauskui ir kitiems panašaus kalibro užsienyje gyvenantiems ar dirbantiems lietuviams.

Tik tikrai ne juodus darbus dirbantiems neišmanėliams, kurie Lietuvoje prasigyventi nesugebėjo, nes tingėjo, o kaltina aplinką. Tikrai ne tiems, kurie, jei galėtų, susirinktų dar ir Australijos, Rusijos, Izraelio, JAV, Islandijos ar kokios Velykų salos pilietybes, nes nu gerai turėt galimybę įgyti bet kurios šalies piliečio teises.

Man apklausus kelias dešimtis aplink besisukiojusių JK lietuvių paaiškėjo, kad daugiau nei pusė rinktųsi britišką pasą vietoj lietuviško. Jei (tpfu tpfu tpfu) po „Brexit“ visus išvytų iš šalies, dauguma neštų kudašių... Ne ne, ne į ištuštėjusią senelių sodybą. Ne į gimtąjį miestą ar rajoną. Ne, mielieji bedaliai ir bežemiai emigrantai, mūsiškiai spruktų į kitą ES šalį.

Tai čia buvo tik dešimtys, o jeigu rimtesnę apklausą atlikus?!

Nereikia jums tos Lietuvos ir pasas čia visai niekuo dėtas.

2017 05 11 12:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt