sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Mortos tiesa: kodėl lietuviai nemyli emigrantų?
tiesa.com

Gyvendama Anglijoje niekaip negaliu atsikratyti vieno įpročio – lindžiu lietuviškuose naujienų portaluose. Gerai pagalvojus, ten einu tik smalsumo vedama, nes būtinybės tikrai nėra... Kad ir kaip ten būtų, realybės nenuneigsi. Man įdomu, kaip sekasi Tėvynei, kiek pasiekė ten likę gyventi darbštūs, protingi žmonės ir kokios problemos juos kamuoja.

Nelaimei, portaluose yra rubrikų, kur kiekvienas žmogus gali išsakyti savo nuomonę. Ir vasarą, kaip tyčia, padaugėja kvailų tekstų ir teksčiukų, kuriuos suraito Anglijoje gyvenantys lietuviai. Matyt, parvykę atostogauti ir prie lietuviško pajūrio neradę saulės šilumos jie prisimena, jog yra daug pasaulio matę, protingi, todėl savo nuomonės pasilaikyti sau nėra reikalo. Ir ją išsako. Aišku, ta nuomonė dažnai = nesąmonė, bet...

Žodžiu, tokios rašliavos mane žiauriai nervina, bet neskaityti aš negaliu. Negaliu sustot net ir tais atvejais, kai man jau nuo pirmojo sakinio būna aišku, kodėl Lietuvoje gyvenantys lietuviai negali pakęsti emigrantų.

Ir jums toks klausimas kyla? Ok, tada aiškinamės.

Pirmiausia, reiktų pabandyti sau atsakyti į klausimą: kodėl jus/mus turėtų kažkas mėgti apskritai?

Pavardinkim vos kelis galimus variantus:

– Gal mes atlaisvinome darbo vietą geresniam lietuviui? Man atrodo, ne. Daugelis iš mūsų su mikriukais patraukėm svetur neturėdami anei jokio darbo darbelio. Ania?

– Gal siunčiat Lietuvon svarų? Daug? Net jeigu į abu klausimus atsakymai teigiami, vis tiek galioja tas „nu ir kas?“

Čia, aišku, ne viskas ir net ne pradžia, bet šis tas, kad būtų aiškiau, jog ne tame darže ieškote neapykantos šaknų.

Visų pirma jūsų nemėgsta todėl, kad nuolat, daug ir visada tik blogai kalbat apie likusius gyventi Lietuvoj. Kokie Jūsų mėgstamiausi posakiai? „Paskutinis išvažiavęs – išjunkit šviesą“; „Ir kaip Jūs ten gyvenat, nes mes angluose net juodus darbus dirbdami gyvename oriai“; ir t. t., ir pan.

Meile nekvepia, ania?

Tai kam tada burbėt, kai atgal skrieja tokie pat sparnuoti posakiai?

Nereikia stebėtis ir galvoti, kad viskas gerai.

Negerai.

Lietuviai Lietuvoj emigrantų nemėgsta. Kai kurie jų tiesiog nekenčia.

O kam patinka, kai svečiai, atvykę į namus, iškoneveikia šeimininką?

Užuot bent jau suvokę, jog tik Lietuvoje likusių žmonių dėka jūs turite galimybę grįžti į taip nekenčiamą tėvynę, kiekviena proga jiems primenate, kokie jie, jūsų manymu, yra nevykėliai.

Nemėgsta ir todėl, kad meluojate. Meluojate apie tai, kaip jūs ten gerai gyvenate ir kaip vienas juodą darbą dirbantis žmogus sugeba ne tik išlaikyti visą šeimą, bet dar ir grįžti į Lietuvą atstogauti su prabangiu BMW.

Lietuviai Lietuvoj ne kvailiai. Jie puikiai žino, kokia realybė tuose angluose, ir tikrai žino, jog tas jūsų poniškumo demonstravimas yra netikras.

Būtent todėl tik pamatę atostogaujančius ir pinigus taškančius emigrantus jie jau žino, kad tai vienintelė proga metuose parvažiavusiems pasijusti taip, kaip jaučiasi normalūs žmonės.

Nemėgsta dar ir todėl, kad gyvenimas užsienyje jūsų taip ir neišmokė žmoniškai elgtis viešose vietose.

Tai čia jums atrodo, kad pagyvenę angluose, pabendravę su įvairaus plauko svieto perėjūnais ir kartą nuvykę į Turkiją ar Graikiją jūs jau žinote, kokia turi būti aptarnavimo kultūra, kaip viešbutyje turi elgtis aptarnaujantis personalas ir kokio skonio yra tikra itališka pica.

Lietuviai nemėgsta ir apsimetėlių emigrantų. Labiausiai nepatinka „patriotai“. Žinoki, kad marškinėliai su tautine simbolika nėra pats geriausias būdas demonstruoti savo meilę. Geriau grąžinkit skolas

Lietuvos „Sodrai“ ir Mokesčių inspekcijai, eikit tarnauti į kariuomenę, jeigu jau kviečia, ir nustokit pasakot, kad norit iššaudyti Seimą.

Ne Lietuva jums, o jūs jai turėjot duoti gerokai daugiau, nei davėt ar kada nors duosit.

Ai, ir dar beburnojant pats laikas būtų pagalvoti apie „Brexit“. Jeigu jau vis dėlto nuspręsit krautis čemodanus, gerai pasukit galvą, į kurią pusę trauksit. Tėvynėje greičiausiai savo vietą bus rasti sunku.

Skauda širdį?

2016 08 18 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt