penktadienis, rugsėjo 25 d.
Mortos tiesa: Nesuprantu „laimės nutekėjimo“
tiesa.com

Stebiu aš mūsų lietuves moteris, gyvenančias emigracijoje, ir nenustoju stebėtis. Ir gražios, ir darbščios, ir protingos, ir rūpestingos, ir geros draugė, sesės, mamos, ir... Bet kažkas vis dėlto labai ir labai blogai.

„Lietuvaitės pačios gražiausios pasaulyje!“ Matyt, šis posakis buvo sugalvotas dar tada, kai lietuviai negalėjo išvykti pasižvalgyti po Žemės rutulį ir pamatyti, kad grožis netelpa į pačių susikurtus standartus. Gražios jūs, mielos merginos ir moterys. Labai moteriškos ir seksualios. Labai prisižiūrinčios. Dar mano močiutė sakydavo: „Moteris turi būti graži, kitaip ji nesusiras vyro.“

Koks gyvenimo paradoksas! Man labiausiai ir gaila būtent šių moteriškių! Tų gražuolių, kurių vienintelis gyvenimo tikslas yra susirasti diedą ir ištekėti.

Jau girdžiu, kaip komentaruose mane vadinate feministe ir lesbiete, bet aš tikrai nesu nusistačiusi nei prieš vienas, nei prieš kitas. Aš esu nusistačiusi prieš moteris be orumo, kurios susidės su bet kokiu vaikščiojančiu vyriškos lyties padaru, kad tik nebūtų vienos. Ypač emigracijoje.

Juk mergaitėms pas mus vis dar primetamas paprastas scenarijus: reikia mokytis, reikia dirbti, bet svarbiausia – turėti vyrą. Be jo tu – nevykusi moteris. Tokių pasakų prisiklausiusios ir užauga moterys, svajojančios apie princus ant balto žirgo (raudono „Ferari“ ar juodo BMW).

Atvykusios į Angliją, salotų lysvėje tokios gražuolės svajoja apie anglą, kurį sutiks, pamils, ištekės, o tada gyvenimas jau pavirs pasaka. Bet tų „padorių“ anglų fabrikuose neradusios čiumpa kitus užsilikusius imigrantus arba ir tuos pačius mūsiškius lietuvius.

Susiradusios kitos tautybės ir religijos vyrą, kaip gerai išauklėtos žmonos, jos vaikams duoda užsienietiškus vardus ir pamiršta šnekėtis su jais savo kalba. O interneto forumuose nepaliauja visoms girtis, koks vyras šaunuolis ir kaip visi kultūriniai skirtumai, esą trukdantys santuokai, yra nesąmonė. Tai jau tikrai. Tūkstančio ir vienos nakties pasakoje meilė nugali viską.

Labiausiai apgailėtinas vaizdelis, kai graži lietuvaitė, kuri kadaise svajojo daryti karjerą, kuri Lietuvoje baigė bent šiokius tokius mokslus, atėjus laikui susirado vyrioką, baigusį vos vidurinę (o gal vis dėlto tik devynias?), keikiasi kaip vežikas ir dar neseniai paleistas iš kalėjimo.

Kas gali būti graudžiau?

Draugės, pamačiusios tokią porą, už nugarų pasišnabžda, kad ji verta geresnio, bet geri vyrai pakampėmis nesimėto, tai, kol nesusiras to išsvajotojo princo, bus gerai ir šitas.

Nemuša gi. Na, taip, ne kiekvieną dieną.

O mūsų dabar aptariama draugė jaučiasi laiminga, kad turi bent jau kažką namuose, kas kartais pirkinių maišus iš prekybos centro paneša ir padeda stalą pastumti. Ir jaučiasi pranašesnė už vienišą savo draugę.

Tiesa, tas dabartinis vyriškos lyties atstovas neretai Lietuvoje palikęs žmoną ir vaikus. Ai, kam nepasitaiko.

Kur jūsų orumas, mielosios? Kur savo vertės pajautimas? Kodėl tikitės, kad princas atjos pas jus į fabriką ir ištrauks iš liūdno ir sunkaus gyvenimo? Princai po braškių lysves nelaksto, nieko jie ten nepametė.

Štai jums gyvenimo tiesa: ištraukti save iš fabrikų ir lysvių turite pačios – niekas kitas to už jus nepadarys. Taip, tai nėra lengva, bet niekas ir nežadėjo, kad taip bus, ar ne? Juk į Angliją vykote geresnio gyvenimo – tai pasiraitokite rankoves ir jį kurkite.

Ir kurkite investuodamos ne tik į gelinius nagus ar ilgalaikį makiažą, bet į savo ateitį. Juk turite galvą, tai ir naudokite ją pagal pirminę paskirtį.

2016 08 03 12:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt