penktadienis, rugsėjo 25 d.
Mortos tiesa: „prie ruso“ buvo geriau? Išsiblaivykit, dvasios vargšai!
tiesa.com

„Prie ruso buvo geriau“. Vien išgirdus šią frazę man pasišiaušia visi ant kūno esantys plaukeliai. Net tie įaugę. Akimirksniu į širdį plūsteli daugiau kraujo, o per ausis, regis, ima veržtis dūmai. Ypač, kai taip sako emigrantai ir net neraudonuoja.

Vienoje socialinio tinklo grupėje vasario 16-ąją moteris uždavė klausimą – kodėl rusų laikais buvo geriau ir ar lietuviai norėtų, kad grįžtų rusų laikai. Vien tam, kad sugalvotum tokį klausimą turi būti mažų mažiausiai nuo stogo rusų laikais nukritęs vatnikas, kurio taip ir neišgydė.

Tačiau užduoti jį Lietuvos nepriklausomybės akto pasirašymo dieną? Tai lengvai gali būti palaikyta neapykantos kurstymu, ką jau bekalbėti apie rusų propagandos aparatą, neršiantį viešojoje erdvėje. Ponia, jūs įdavėte jiems dar vieną vėzdą. Sveikinu!

Ir, o šventas naivume, į šį klausimą sureagavo šimtai tautiečių ir sureagavo visai ne taip, kaip tikėjausi. Vienas per kitą internautai rėkė, kodėl „prie ruso“ buvo geriau. Tvirtino, kad visi turėjo darbus, namus, NEBUVO skurdo, neapykantos ir pavydo. Na taip, genijai, tokia santvarka vadinama komunizmu, o pavydas yra jausmas, atsiradęs dar Kaino ir Abelio laikais.

Viena komentatorė įsiaudrinusi vardino, kad rusų laikais Lietuvoje nevyravo smurtas (kaip dabar), nebuvo seksualinių nusikaltėlių (kaip dabar), per televiziją rodė tik gražias laidas, o ne rietenas ir žudynes (kaip dabar), visi buvo laimingi ir patenkinti.

Dieve mano, jūs rimtai? Gyvendami tame uždarame burbule, kuriame televizijos laidos buvo cenzūruojamos, negalėjote kalbėti sava kalba, išpažinti tą religiją, kurią norite, o suknisto duonos kepalo valandų valandas reikėdavo laukti eilėse, buvote laimingi? Turiu jums blogų žinių. Nebuvo smurto, sakote, buvo, tik jums nerodė. Nebuvo seksualinių nusikaltėlių? Buvo ir tie, ir gėjai, ir pedofilai, tik jums nerodė. Mažučiai...

Jei manote, kad Lietuvos okupacijos laikais gyvenote rožiniame pasaulyje su kieme besiganančiais vienaragiais ir kasdien virš kaimo kabančia vaivorykšte, matyt, „prie ruso“ taip ir nespėjote išsiblaivyti. Ko jau ko, bet karčiosios tais laikais buvo per akis. Nes ir asilui aišku, kad priklausomą ir girtą tautą valdyti paprasčiau.

Bendraujant su tokiais emigravusiais vatnikais kyla akivaizdus klausimas – tai kokio velnio jie šiuo metu yra čia, Anglijoje? „Nes Lietuva mus išvarė, nes be ruso nebėra gerai“, - loja jie. Na gerai, o tada kodėl pasirinkote būtent šią – laisvą iki negalėjimo – šalį, ne kokią Šiaurės Korėją, pavyzdžiui, kurioje veikia jūsų dievinamas stalinistinis rėžimas?

Taip ir įsivaizduoju. Štai, Lietuva išsilaisvina iš priespaudos, pajaučiamas pirmas laisvės gūsis, ima rastis užsienietiškų prekių, knygų, pradedama kurti valstybė... SSRS rėžimo išsiilgusiems staiga pasidaro per laisva, visko per daug ir per greit. Jie mikliai susirenka žaislus, susikrauna į veltui draugo komendanto dovanotus žigulius ir iš dykai gauto trijų kambarių buto dumia ieškoti komunizmo kitur. Miniomis.

Bet kokia dar Šiaurės Korėja, ten gi reikia vizos, kalba negirdėta - per daug pastangų... Geriau varyt į „štatus“ ar anglus, kur jau dešimtmetį sėdi per bombardavimus mieles išnešusi dėdės daktaro Antano šeima. Vis duos kokią duonos kriaukšlę, gal darbuką suras (nu, kaip surasdavo rusų laikais), o ir kalbos ten mokėt nereikia, sako.

Tinginiai jūs nelaimingi! Okupacijos laikus nostalgiškai prisimena tie, kurie vardan lengvesnio gyvenimo pasirengę paaukoti laisvę, kalbą ir orumą. Parsiduoti, nelyginant patys žinot kas. Nesiginčysiu, tuo metu kai kas galėjo atrodyti tikrai paprasčiau. Po mokslo baigimo galėjai iškart gauti darbą kokiam pieno kombinate (dabar pačiam ieškotis reikia), iškart gauti namus bene veltui (dabar tenka taupyti ir ilgai), automobilį (dabar pačiam užsidirbti ir ieškoti, o dar išlaikyti tenka).

Įpratus viską gyvenime gauti ant lėkštutės įdedant minimaliai pastangų turėtų būti sudėtinga staiga prisiimti atsakomybę už savo pačių ateitį. Turėtų būti sudėtinga planuojant šeimą ir vaikus skaičiuoti biudžetą ir svarstyti, ką galėsite suteikti savo atžaloms. Ir taip, būtent laisvose šalyse moterys gimdo vyresniame amžiuje, nes pirma turi susikurti savo pačių gyvenimą ir rusas buto, priklausomai nuo vaikų skaičiaus, neduos.

Galiausiai, didžiausia įmanoma nepagarba Lietuvai ir ją kūrusiems bei kuriantiems žmonėms – sugriauto sovietinio rėžimo šlovinimas. Man graudu ir pikta dėl tokių lietuvių. Gėda per visą pilvą dėl to, kad jie dar ir turi lietuviškus pasus. Atimčiau juos ir laikyčiau tėvynės išdavikais kiekvieną, drįsusį viešai ištarti – „prie ruso buvo geriau“. Gėdos turėtumėt, jūs dvasios vargšai.

2017 04 07 12:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt