šeštadienis, spalio 1 d.
Muzika prieš karą: pasaulis dainuoja ukrainietiškai
Alfa.lt
BNS foto
Protestas prieš V. Putiną

Išreiškiant palaikymą Ukrainai dėl Vladimiro Putino sukelto karo, pasaulio šalių scenose ir renginiuose buvo girdimas Ukrainos himnas ir ukrainiečių dainos.

„Dar nežuvo Ukrainos nei šlovė, nei laisvė, / Ir mums, mielieji broliai, lemtis darsyk nusišypsos.“ – pirmaisiais Ukrainos himno žodžiais prasidėjo prestižinės „Metropolitan Opera“ reginio „Don Karlo“ atidarymo vakaras.

...

Opera nutraukė ryšius su visais V. Putiną palaikančiais atlikėjais.

Garsus operos teatras Ispanijoje, „Teatro Real“ per laidotuvių maršo sceną savo spektaklyje „Götterdämmerung“ apvilko herojų Ukrainos vėliava.

...

JAV ir visame pasaulyje populiarus šou „Saturday Night Live“ pradėjo savo programą nuo „Ukrainiečių choro Dumka iš Niujorko“, kurie pasipuošę tradiciniais ukrainietiškais drabužiais giedojo 1885 m. giesmę „Malda už Ukrainą“.

...

Sportas nėra išimtis – ledo ritulio varžybose komandos „True North“ ir „NHLJets“ išreiškė paramą Ukrainai ir daugiau nei 180 tūkst. Manitoboje gyvenančių ukrainiečių ir kanadiečių. Jų varžybų metu ukrainiečių vyrų choras sugiedojo šalies himną.

...

Rusų ir vokiečių kilmės pianistas Igoris Levitas Šostakovičiaus savo koncertą skyrė Ukrainos ir Rusijos bei viso pasaulio žmonėms, kurie protestuoja prieš V. Putino karą. Koncerto pradžioje jis sugrojo Ukrainos himną.

...

2022 03 04 13:33
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt