ketvirtadienis, birželio 4 d.
Namiškiai negailėjo pagyrų velykiniams K. Murausko delikatesams
Alfa.lt

Žinomas plaukų stilistas Karolis Murauskas Velykas atšventė pačių artimiausių žmonių draugijoje, kurią nustebino savo gurmaniškais atradimais.

„Kitaip ir negalėtų būti: karantino laikotarpiu šventes sutikome namie. Aš labai myliu savo šeimą, tad niekur nėjome, buvoma namuose, jaukiai laiką leidome kartu”, – sakė žinomas kaunietis. Velykas K. Murauskas sutiko brolio dvynio Svajūno namuose. Paminėti svarbiausios pavasario šventės dar atvyko jų mama Gražina bei sūnėnas Tomas, sekmadienį atšventęs 15-os metų gimtadienį.

Giminaičius garsus stilistas sumanė nustebinti savo gurmanišku atradimu. Šventinį stalą papuošė Karolio sukurti delikatesai: ikrais įdaryti kiaušiniai, elegantiškai sudėlioti austrių geldelėse. „Namiškiai liko sužavėti mano kulinariniu sprendimu. Sakė, kad nieko panašaus anksčiau nėra regėję ir ragavę“, – neslėpė pašnekovas.

Pasak K. Murausko, jų šeima, kaip ir ankstesniais metais labai norėjo per Velykas daugiau pabūti gamtoje, kepti įvairius barbekiu patiekalus, bet dėl šįmet susidariusios situacijos turėjo atsisakyti tokių pramogų.

Paklaustas, ar maisto gaminimas yra jo aistra, plaukų meistras atsakė: „Ne, tikrai taip negalėčiau pasakyti. Nemėgstu gaminti maisto, tai nėra mano aistra. Tačiau, neslėpsiu, retsykiais namiškius ar bičiulius nustebinu gurmaniškais šedevrais. Jie jau yra ne kartą dalyvavę mano sumanytuose krevečių vyno padaže vakarėliuose“, – apie maisto ruošą, kuri jam esanti ne kasdienybė, o itin reta pramoga, kalbėjo K. Murauskas. Maisto gaminimas, pasak grožio specialisto, jam labiau asocijuojasi su estetika, o ne su rutina.

Prieš kelis metus verslo reikalais viešėjęs Ispanijoje velykiniu laikotarpiu pas verslo partnerių Karolis buvo vaišinamas morkų pyragu. Jo skonis vyrui paliko neišdildomą įspūdį. Paklausęs ispanų, kodėl jie per šią šventę kepa būtent pyragą iš daržovių, sulaukė linksmo atsakymo: kad nesustorėtume.

K. Murauskas mielai sutiko pasidalinti Ispanijoje ragauto morkų pyrago receptu:

Biskvitui

2 stiklinės

Miltų

100 g

Sviestas

2 vnt.

Kiaušiniai

1 stiklinė

Cukraus

2 stiklinės

Morkų (tarkuotos)

2 šaukšteliai

Kepimo miltelių

1 šaukštelis

Vanilinio cukraus

1 šaukštelis

Cinamono

0,5 stiklinė

Migdolų (kapoti)

Kremui

300 g

Maskarponės sūrio

300 ml

Grietinėlės

6 šaukštai

Cukraus pudros

Gaminimas

Morkas smulkiai sutarkuokite. Minkštą sviestą išsukite su cukrumi, vaniliniu cukrumi ir cinamonu.

Sudėkite kiaušinius ir gerai išplakite. Suberkite morkas ir išmaišykite. Suberkite, miltus, kepimo miltelius ir smulkiai kapotus migdolus. Gerai išmaišykite. Tešlą sukrėskite į sviestu išteptą kepimo formą. Dėkite kepti į iki 200 laipsnių įkaitintą orkaitę. Kepkite apie 50-55 minutes.

Kol kepa, paruoškite kremą. Grietinėlę išplakite su cukraus pudra iki tirštų putų. Sudėkite maskarponę ir gerai išplakite.

Palaukite, kol iškepęs biskvitas atvės, perpjaukite horizontaliai į tris dalis. Pilnai atvėsusį biskvitą pertepkite kremu ir aptepkite viršų. Papuoškite marcipaninėmis morkomis.

Tortas bus skaniausias pastovėjęs bent porą valandų šaldytuve ar vėsioje patalpoje.

2020 04 13 14:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt