pirmadienis, liepos 13 d.
Naudotis telefonu keliaujant bus pigiau
tiesa.com

Vienas iš šešių mobiliųjų telefonų savininkų patiria šoką gavęs sąskaitą po kelionės į užsienį. Vartotojų tyrimo kompanija „Which?“ įspėjo, kad daugelis mobiliojo ryšio operatorių naudojasi vartotojų nežinojimu bei neįspėja jų apie paslaugų kainas užsienyje, skelbė portalas dailymail.co.uk.

 Norint palengvinti keliaujančių žmonių dalią, įsigaliojo nauja sistema, pagal kurią mobiliojo ryšio tiekėjai privalės nustatyti maksimalią skambučių iš užsienio kainą ir apie ją informuoti vartotojus. Nuo liepos 1 d. naudotis telefonu keliaujant bus pigiau.

Tiesa, šis atnaujinimas galios tik Europos Sąjungos (ES) šalyse. „Which?“ atstovo teigimu, vartotojai nesupranta, jog įkainiai, galiojantys ES, negalioja keliaujant į kitas šalis. „Išsiaiškinome, kad keliaujantys žmonės vis dar nustemba išvydę didesnę mobiliojo telefono sąskaitą po atostogų. Vienas iš keturių respondentų sumoka £40 ir daugiau didesnę sąskaitą nei įprastai. Nerimą kelia tai, kad 45 proc. apklaustųjų nežinojo, jog išvykus į ES nepriklausančią šalį, skambutis ir trumpoji žinutė kainuoja brangiau“, - sakė „Which?“ atstovas.

Nauja riba tarptinklinio ryšio mokesčiams nuo liepos 1 d. nustatyta 19 p. už skambučio minutę. Tai reiškia, kad ES šalyse atostogaujantys D. Britanijos gyventojai už vieną skambučio minutę nemokės daugiau nepriklausomai nuo to, kurio mobiliojo ryšio tiekėjo paslaugomis naudojasi. Trumpoji žinutė nuo šiol kainuos ne daugiau nei 5, 76 p., o 1 MB duomenų parsiuntimas – ne daugiau nei 19,2 p. Tikimąsi, kad naujiena padės keliautojams sutaupyti atostogų metu.

2014 06 30 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt