šeštadienis, liepos 4 d.
Nauja vieno svaro moneta – iššūkis pinigų padirbinėtojams
tiesa.com

D. Britanijoje šiandien į apyvartą išleidžiama nauja vieno svaro sterlingų nominalo moneta. Tai bus pirmieji didieji monetos išvaizdos pokyčiai per 33-ejus jos gyvavimo metus.

Naujoji moneta – dvylikabriaunė, o ne apskrita, kaip ankstesnio pavyzdžio. Vieno svaro monetos pavidalas keičiamas pirmąkart nuo jos įvedimo 1983 metais.

D. Britanijos finansų ministerija nurodė, kad naujasis svaras bus saugiausia tokio pobūdžio moneta pasaulyje ir kad ji išleidžiama siejant užkirsti kelią vis dažnėjantiems pinigų padirbinėjimo atvejams.

Manoma, kad apie 3 proc. apyvartoje esančių dabartinių apskritų vieno svaro monetų yra klastotės.

Naujos monetos bus plonesnės, lengvesnės ir truputį didesnės už senąsias. Be to, ant jų bus į hologramą panašus svaro simbolio atvaizdas (£), žvelgiant kitokiu kampu virstantis vienetu.

„Išlaikyti pranašumą prieš įgudusius pinigų padirbinėtojus tebėra iššūkis, o ši moneta padės šioje kovoje“, - sakė Karališkosios monetų kalyklos vadovas Adam‘as Lawrence'as.

Naujasis monetos dizainas buvo pasirinktas iš daugiau nei 6 tūkst. pasiūlymų.

Žmonių kišenes ir pinigines jau netrukus pasieksiančios monetos dizaino autorius – 15-metis „Queen Mary Grammar School“ mokyklos mokinys David‘as Pearce'as apie tai, jog tapo nacionalinio konkurso nugalėtoju ir jo pieštas eskizas puoš naujojo svaro monetą sužinojo dar praėjusių metų kovą, sulaukęs asmeninio skambučio iš šalies kanclerio George Osborne'o.

Paauglio kurtos moneto vienoje pusėje pavaizduota karalienė Elžbieta II, o kitoje – augalai, kurie yra keturių D. Britanijos kraštų simboliai: Anglijos rožė (erškėtis), Škotijos usnis, Velso poras ir Airijos dobilo lapas, apjuosti karūnos.

Karališkoji monetų kalykla planuoja nukaldinti apie 1,5 mlrd. naujo pavyzdžio monetų, o senosiomis vieno svaro monetomis nebebus galima atsiskaityti nuo spalio 15 dienos.

2017 03 28 10:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt