ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Nauji banknotai padėjo užsidirbti dešimteriopai
tiesa.com

Dėl kai kurių kolekcininkų pomėgių galima neblogai uždirbti – įsitikino pusamžis vyras, pelningai pardavęs tris naujus plastikinius 5 svarų sterlingų banknotus.

Rugsėjo 13 dieną apyvartoje pasirodę naujieji banknotai akimirksniu pritraukė britų dėmesį ne tik dėl išvaizdos, bet ir savybių: šiek tiek mažesni pinigai pasižymi nauju dizainu, be to yra pagaminti iš polymero pluošto, dėl to jie nesidėvi, nesiplėšo, yra labiau atsparūs aplinkos poveikiui.

Tačiau yra dar viena savybė, kuri atkreipia tik pinigų kolekcininkų dėmesį.

Vienam iš jų, 52 metų Alanui Scrase’ui, naujųjų pinigų pasirodymo dieną gauti nepavyko, tad į vietos banką britas nuėjo kitą dieną. Ir jam pasisekė dar labiau: vyras gavo tai, ko ieškojo – nepanaudotų banknotų su žemais serijos numeriais, kurie yra vertingi tarp jų.

Taigi, internetiniame aukcione pasiūlius tris banknotus, kurių serija prasideda AA01, A. Scrase’ui pirkėjų laukti ilgai nereikėjo: pinigų vertė kelta net 31 kartą, kol galiausiai banknotai parduoti net už 456 svarus sterlingus.

„Man tiesiog pasisekė, kad juos gavau“, – sakė gerą sandėrį sudaręs kolekcininkas.

Į apyvartą iš viso išleista 440 mln. naujųjų banknotų, todėl dar yra tikimybė, kad kažkam į rankas pateks tokių pat vertingų „penkinių“.

Kitais metais į apyvartą planuojama išleisti 10 £ tokio tipo banknotus, 2020 – ir dvidešimtines.

[4886] 

Bankomatai gali pateikti staigmeną

Rytų Londone užmuštas vyras – imigrantas

2016 09 24 15:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt