antradienis, rugsėjo 27 d.
Naujojo karaliaus Karolio III elgesys sulaukė kritikos: vaizdo įrašas sparčiai plinta internete
Alfa.lt
Twitter, Scanpix
Karalius Karolis III

Karalius Karolis III tik šeštadienį buvo oficialiai paskelbtas naujuoju Britanijos karaliaujančiu monarchu, tačiau jo elgesys jau sulaukė kritikos strėlių, skelbia Pagesix.

Likus kelioms akimirkoms iki Stojimo akto pasirašymo, žyminčio savo oficialų įžengimą į Britanijos Sandraugos sostą, monarchas pašėlusiai gestikuliavo padėjėjams, kad nuvalytų stalą, ant kurio jis turėjo užrašyti savo vardą ant dokumentų.

Susirūpinimą keliantys objektai buvo rašiklio dėžutė ir rašalo indas, kuriuos, kaip pranešama, jam padovanojo jo sūnūs princas Williamas ir princas Harry.

Karolis III buvo nufilmuotas, rodantis į daiktus ir reikalaujantis, kad jie būtų nedelsiant pašalinti.

„Padėjėjas turi nuvalyti mano stalą už mane. Negali tikėtis, kad aš judinsiu daiktus“, – „Twitter“ juokavo vienas tiesioginę transliaciją stebėjęs asmuo, o kitas pridūrė: „Pirma diena darbe ir jam jau atsibodo.“

Trečiasis teigė: „Trumpas Karolio III įniršis dėl rašiklio dėklo man neabejotinai yra svarbiausias dalykas šioje transliacijoje.“

Vaizdo įrašą galite pamatyti čia.

Per ceremoniją, kuri vyko šimtmečių senumo diplomatiniuose Šv. Jokūbo rūmuose Vestminsteryje, Londone, JK Bendruomenių rūmų lyderė ir Tarybos pirmininkė Penny Mordaunt pakvietė Jo Didenybę pasirašyti dvi deklaracijas, įskaitant vieną, kurioje skelbiama, kad karalienės Elžbietos II mirties data yra laisvadienis.

Prieš tai 73 metų Karolis III pasakė nuoširdžią kalbą, apmąstydamas savo motinos mirtį.

„Mano motinos karaliavimas buvo neprilygstamas savo trukme ir atsidavimu. Net ir liūdėdami dėkojame už šį ištikimiausią gyvenimą“, – sakė karalius.

„Gerai suvokiu šį didžiulį palikimą ir pareigas bei sunkią suvereniteto atsakomybę, kuri dabar perėjo man.“

Karalienė Elžbieta II mirė rugsėjo 8 d. Balmoralo pilyje, kuri, kaip teigiama, buvo mėgstamiausia velionės vieta.

Jos mirtis 96 metų užbaigė ilgiausią vieno monarcho valdymą Didžiosios Britanijos istorijoje, kai ji atšventė septynis dešimtmečius soste. Paskutinis jos platininis jubiliejus įvyko 2022 m. birželį.

Šeštadienį, praėjus vos kelioms valandoms po to, kai Karolis III buvo oficialiai paskelbtas karaliumi, Meghan Markle taip pat buvo pastebėta su princu Harry, princu Williamu ir Kate Middleton.

Ketvertas pasirodė viešumoje, kad pamatytų, kaip visuomenė nuoširdžiai pagerbė karalienę Elžbietą II.

2022 09 12 15:46
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt