šeštadienis, gruodžio 4 d.
Neblaivios vairavusios E. Mildažytės laukia teisėjų sugadintos Kalėdos
Dominykas Griežė
Organizatorių nuotr.
Edita Mildažytė

Tikėtina, kad neblaivi prie automobilio vairo įkliuvusi populiari TV laidų vedėja Edita Mildažytė dar šiems metams nepasibaigus gali likti su pirmuoju teistumu ir be teisių keleriems metams. Nors prokurorai „Bėdų turgaus“ vedėjos bylą užbaigė ir perdavė teismui per kiek daugiau nei savaitę, teismas šios bylos imtis neskuba.

Neblaivios prie vairo įkliuvusios E. Mildažytės byla teismui buvo perduota rekordiškai greitai – rugsėjo 19 d. TV laidų vedėja neblaivi įkliuvo prie vairo, o po dešimties dienų byla jau buvo perduota teismui. „Pranešame, kad ikiteisminis tyrimas yra baigtas ir baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu 2021-09-29 perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui“, – Alfa.lt tuomet informavo Vilniaus apygardos prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Dėl didelio darbo krūvio ir užimtumo tokios bylos pastaruoju metu teismuose dažnai būna išnagrinėjamos rašytinio proceso būdu, jei tik kaltinamasis pripažįsta savo kaltę. Tokiu atveju teismo posėdžiai nerengiami, nei kaltinamieji, nei kaltintojai į teismą nekviečiami, teisėjai apsiriboja įvertindami ikiteisminio tyrimo metu surinktus parodymus. Kadangi toks procesas – lengvesnis ir sklandesnis, bylos dažnai būna operatyviai išnagrinėjamos neužilgo po to, kai būna perduodamos į teismą.

Tačiau E. Mildažytei greito nuosprendžio sulaukti neteko – kaip Alfa.lt informavo Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė Gintarė Vosyliūtė, TV laidų vedėjai teks stoti prieš teismą ir pasiaiškinti dėl vairavimo neblaiviai. Žinomos TV personos bylą teismas ketina atversti kaip tik prieš žiemos šventes – gruodžio 22 d. Viena paguoda – gyvai į teismą E. Mildažytei vykti neteks: bylą teismas ketina nagrinėti nuotoliniu būdu.

Egzistuoja tikimybė, kad nuosprendį E. Mildažytė gali išgirsti dar šiems metams nesibaigus – kadangi byla nėra laikoma sudėtinga, ją išnagrinėti teismas gali per vieną posėdį, o prieš metų sandūrą teisėjai įprastai skuba užbaigti turimas bylas, kadangi tai pagerina bylų išnagrinėjimo trukmės statistiką.

Veidą prarado, bet darbą išsaugojo

Antroje rugsėjo pusėje Vilniuje, Nemenčinės plente, „Honda Jazz“ vairavusi E. Mildažytė buvo sustabdyta policijos pareigūnų, kai apie ją pranešė kitas vairuotojas, jai nustatytas 2,36 prom. girtumas.

„Bėdų turgaus“ vedėja keliavo į areštinę, o tuo metu LRT pranešė svarstysiantis apie tolesnę E. Mildažytės karjerą. Iš areštinės TV laidų vedėja buvo paleista kitą dieną.

Kadangi E. Mildažytei nustatytas girtumas buvo didesnis nei 1,5 prom., moteris buvo patraukta ne administracinėn, o baudžiamojon atsakomybėn.

TV laidų vedėjai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienų metų. Taip pat tikėtina, kad E. Mildažytė liks be automobilio – tokio pobūdžio bylose transporto priemonės įprastai konfiskuojamos kaip nusikaltimo įrankiai, nors pastaruoju metu plėtojama nauja praktika: iš nuteistojo išieškoma automobilio rinkos vertę atitinkanti pinigų suma.

Nors neblaivi prie vairo sugauta TV laidų vedėja prarado gerą reputaciją, darbo vietą išsaugoti jai pavyko – nacionalinis transliuotojas praėjusį spalį skelbė, kad vairavimą išgėrus vertina labai neigiamai, bet darbo sutarties su E. Mildažyte nenutrauks.

Pati moteris apie kelyje nutikusį incidentą spalio 12 d. davė interviu specialioje LRT laidoje, kurioje teigė besitikėjusi, kad ją sustabdys, tačiau negalinti paaiškinti, kodėl vairavo neblaivi.

2021 11 03 11:28
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt