antradienis, lapkričio 24 d.
Nelegalios šunų veisyklos – apsileidimas ar milijoninis verslas?
Alfa.lt

Šį pirmadienį aktualijų laida „Karštai su tv3.lt“ nagrinės ypač didelį atgarsį visuomenėje sukėlusią temą – nelegalios šunų veisyklos. Laidos svečiai – aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ir Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė, gyvūnų teisių gynėja Brigita Kymantaitė – diskutuos, ar nelegalios veisyklos yra tik apsileidimas, ar milijoninis verslas.

„Šiandien laidoje kalbėsime ne apie tai, kaip gaila kankinamų gyvūnų, bet aiškinsimės priežastis, kodėl egzistuoja nelegalios šunų veisyklos, kas už tai atsakingas. Turime ne vieną kontroliuojančią instituciją, tačiau betvarkė šioje srityje didžiulė“, – sakė vienas „Karštai su tv3.lt“ vedėjų, portalo tv3.lt vyr. redaktorius, Artūras Anužis.

Laidos viešnia gyvūnų teisių gynėja Brigita Kymantaitė mato dvi didžiausios problemas pas mus – nėra sistemos su aiškiu kontrolės mechanizmu ir nebaudžiamumas.

„Nėra jokio registro, nėra sistemos. Nėra gairių, nėra tvarkos, kaip tas turi būti daroma, palikta kiekvienam inspektoriui jo nuožiūrai. Kita didžiulė problema – nebaudžiamumas. Baudos, kurios dabar skiriamos yra juokingos ir tai neveikia. Nors visos nelegaliai gautos pajamos gali būti priteistos ir išieškotos “, – kalbėjo Brigita Kymantaitė.

Laidos „Karštai su tv3.lt“ kūrybinės komandos surinkti faktais, skaičiai, reportažai atskleidžia, kad čia ne šiaip aplaidumas, o pinigų kalykla, šunų mafija. Šimtamilijoninės pajamos gaunamos iš nelegalaus šunų veisimo. Lietuvoje dauginami, paskui jie kontrabandos būdu keliauja į užsienį. Faktai byloja, kad vien Jungtinėje Karalystėje per metus nelegaliai nuperkama apie 500 tūkst. šuniukų. Visi jie atkeliauja kontrabandos būdu. Pagrindiniai kontrabandos srautai driekiasi iš Lenkijos, Vengrijos, Rumunijos ir Lietuvos.

„Aiškėja, kad tai šaltakraujiškas, gerai apskaičiuotas nelegalus verslas, užsienyje vadinamas „Dog mafia“. Ir mūsų šalies pavadinimas tame kontekste skamba labai garsiai. Tik mes patys kažkodėl to nematome. Šios mafijos mąstai yra įspūdingi, tai vienas pelningiausių nelegalių verslų, vien Jungtinėje Karalystėje nelegalus šunų veiklos tinklas gauna iki dviejų miljardų eurų per metus pajamų“, – kalbėjo kitas laidos vedėjas Mindaugas Sėjūnas.

Akivaizdu, kad problema – ne pavienės nelegalios šunų veisyklos, bet visas nusikalstamas tinklas ir, kad tokia nelegali imperija negali veikti be įtakingos priedangos, į kurią gali būti įsipainioję ir kontroliuojančių institucijų pareigūnai, ir veterinarai.

„Tai ką, dabar pamačiau, pasinaudosiu tarnybine padėtimi ir kreipsiuosi į Specialių tyrimų tarnybą, kad tuos faktus patikrintų, kad įvertintų mąstą ir išaiškintų tinklą. Akivaizdu, kad tai jau ne tik veterinarų atsakomybė, bet reikia specialių tarnybų įsikišimo. Gyvūnų ženklinimas, atsakomybė, kontrolė – svarbus klausimas, kurį būtina išspręsti“, – sakė laidos svečias, Aplinkos ministras K. Mažeika.

Dar daugiau sukrečiančių reportažų, faktų ir diskusijų – aktualijų laidoje „Karštai su tv3.lt“ šiandien, 19.30 val. per TV3! Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play.

2020 09 14 15:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt