penktadienis, rugsėjo 18 d.
Nepaisant pandemijos Venecijoje prasideda kino festivalis
BNS

Venecijos kino festivalis – pirmas tarptautinis kino konkursas nuo pandemijos pradžios – trečiadienį pradedamas laikantis griežtų saugumo priemonių.

18 filmų varžysis dėl pagrindinio festivalio apdovanojimo ir sieks padėti kino mėgėjams trumpam pamiršti koronavirusą.

Festivalį atidarys dėl prizų nesivaržysianti Daniele Luchetti (Danielės Lukečio) juosta „Lacci“. Filme, kurio veiksmas vyksta Neapolyje, pasakojama apie santuoką, kuriai grėsmę kelia neištikimybė. Tai yra pirmas kartas per pastarąjį dešimtmetį, kai Venecijos kino festivalį atidarys itališkas filmas.

Kino teatre žurnalistai, kurie buvo įleisti pamatavus jiems temperatūrą, užėmė tik pusę vietų.

Lido saloje vykstančio metinio festivalio išvakarėse visur buvo išstatyti raudoni saugumo ženklai. „Kovos su COVID-19 elgesio taisyklės, – skelbė ryškūs ženklai. – Dėvėkite kaukę. Laikykitės saugaus atstumo. Plaukite rankas.“

Gręžimo garsai aidėjo paplūdimyje darbininkams skubant užbaigti paskutinės minutės darbus, o žurnalistai – visi su kaukėmis – vaikštinėjo ką tik paklotu raudonu kilimu.

„Šiemet Venecijoje festivalis supainiotas su karnavalu. Mes – kaukių baliuje“, – su kolegomis juokavo vienas italų žurnalistas.

Išimtis buvo festivalio direktorius Alberto Barbera (Albertas Barbera), įdegęs ir be kaukės ant raudonojo kilimo dalijęs interviu apie šiemetinio festivalio svarbą.

„Labai džiaugiuosi ir truputį nerimauju“, – pripažino A. Barbera, kuris nepaisydamas karščio pasirodė tvarkingu, išlygintu mėlynu kostiumu.

Venecijos kino festivalis šiais metais yra itin svarbus, atšaukus keletą kitų tokių renginių visame pasaulyje, įskaitant pagrindinį Venecijos konkurentą Kanų festivalį, tradiciškai vykstantį gegužės viduryje.

Gegužės mėnesį A. Barbera priėmė svarbų sprendimą organizuoti 77-ąjį Venecijos kino festivalį.

„Jaučiame atsakomybę būdami pirmieji. Žinojome, kad Venecija bus tam tikras išbandymas visiems“, – sakė jis.

Pastaruosius kelis mėnesius visame pasaulyje daugumos filmų kūrimas dėl pandemijos buvo sustabdytas, kino teatrai nedirbo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 02 14:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt