ketvirtadienis, spalio 22 d.
Nepramiegokite meteorų lietaus
tiesa.com

Visi romantikai ir mėgėjai stebėti žvaigždes turėtų suklusti – šios savaitės antroje pusėje, nuo rugpjūčio 10 dienos bus geriausia proga pamatyti perseidų lietų. Šiais metais numatomas itin gausus ir įspūdingas reginys.

Persiedų lietaus metu bus galima pamatyti į atmosferą įskriejančių kosminių kometų daleles ir dulkes. Perseidai, kurie yra pavadinti Persėjaus žvaigždyno garbei, ir atkeliauja iš pastorojo žvaigždyno. Į atmosferą jie atlekia 80 km/s greičiu ir įkaitę iki 3 tūkst. laipsnių celcijaus jie palieka ryškų atspalvį, kurį ir gali pamatyti visi žmonės.

Jeigu norėsite pamatyti perseidų lietų, jums teks praleisti bemiegę naktį. Geriausias laikas pasigrožėti ypatingu reginiu, pasak astrologų, bus nuo 1 valandos nakties iki aušros. Mokslininkai pataria bent 20 minučių skirti akims apsiprasti su neįprastu reginiu. Perseidų lietumi galėsite mėgautis visą savaitę, o gausiausias meteorų lietus numatomas naktį iš rugpjūčio 11 į 12 dieną.

Kur geriausia stebėti perseidų lietų? Jį galima pamatyti plika akimi išėjus į lauką, jei tik dangaus nedengs debesys. Tačiau gražiausiai naktinis perseidų lietus matysis visiškoje tamsoje, tad jei norite didesnio efekto, vykite kaip galima toliau nuo miesto.

 
 

2016 08 09 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt