ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Nepriklausomybės atkūrimo šventė Čikagoje – kupina įspūdingų naujovių
tiesa.com

Čikagos lietuviai kovo 12 dieną šventė savo tėvynės Nepriklausomybę, ir tai buvo ypatinga diena – centrinėmis miesto gatvėmis vingiavo 30 metrų trispalvė, kuri vidurdienį įnešta į pagrindinę Čikagos laisvalaikio ir pramogų erdvę „Navy Pier“. Ten aidint lietuvių liaudies muzikai, šokant tautiniais kostiumais pasipuošusiems šokėjams pradėtas jau šeštasis keturių valandų festivalis „Celebrate Lithuanian Independence“.

Ryte lietuviai rinkosi prie Lietuvos generalinio konsulato Čikagoje pastato, kur išskleidė 30 metrų vėliavą ir nešini ja pajudėjo „Navy Pier“ link. Beveik valandą trukusi eisena sulaukė aplinkinių dėmesio – akį traukė ryški trispalvė, skambėjo lietuviškos dainos.

„Įspūdingo dydžio vėliavos Lietuvoje įvairių švenčių ar renginių metu nešamos miestų gatvėmis, o eisenoje žygiuojantys patiria ypatingą pasididžiavimo savo Tėvyne, jos istorija ir vienybės jausmą. Jau keletą metų svarsčiau, kad Čikaga, kur daugiau nei 100 metų gyvena ypač gausi ir galinga lietuvių bendruomenė, veikia daugybė organizacijų, parapijų, mokyklų, o šis miestas neretai yra tituluojamas lietuvių diasporos sostine, galėtų taip pat turėti savo vienybės vėliavą. Tikiu, kad ši vėliava taps dar vienu simboliu, bursiančiu čia gyvenančius lietuvius ir skatinsiančiu kiekvieną atrasti savo individualų kelią, kaip prisidėti kuriant stiprią ir klestinčią Lietuvą“, – sakė eisenos priekyje ėjęs idėjos sumanytojas Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas.

[6432]

[6433]

Iškilmingai įnešus Lietuvos trispalvę šventės programa pradėta solistės Agnės Giedraitytės atliekamais Lietuvos ir JAV himnais, vėliau į renginio dalyvius kreipėsi generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas, nepriklausomybės proga visus sveikino garbingas svečias – lietuviškų šaknų turintis JAV senatorius Richardas Durbinas. „Per daugelį metų aš ne vieną kartą lankiausi Lietuvoje ir stebėjau jos įspūdingą pažangą. Dabar ji puiki valstybė su nuostabiais žmonėmis, kurie vertina savo šeimas, tikėjimą ir laisvę, o šiandien aš švenčiu kartu su gausia Amerikos lietuvių bendruomene ir didžiuojuosi būdamas jos dalimi“, – sakė senatorius.

Lietuvą ir lietuvius laiškais pasveikino Ilinojaus valstijos gubernatorius Bruce‘as Rauneris, Čikagos meras Rahmas Emanuelis bei Ilinojaus generalinė prokurorė Lisa Madigan.

Gerą šventės nuotaiką užtikrino svečiai iš Indianapolio – kapela „Biru Bar“ (vadovas Otonas Balčiūnas), bei Čikagos lietuvių mylimi vaikų pop choras „Svajonė“ (vad. Alina Šimkuvienė), tautinių šokių kolektyvai „Suktinis“ (vad. Giedrė Elekšytė-Knieža), „Lietuvos vyčiai“ (vad. Lidija Ringus), „Rusnė“ (vad. Nijolė Černiauskienė), „Grandis“ (vad. Dalia Bilaišytė-DeMuth ir Gintaras Grinkevičius) ir „Laumė“ (vad. Vaida Indriliūnas). Čikagos choras „Dainava“ (vad. Darius Polikaitis) šiais metais koncertavo su renginio svečiais iš Lietuvos – Šiaulių miesto berniukų ir jaunuolių choru „Dagilėlis“ (vad. Remigijus Adomaitis).

[6434]

[6435]

[6436]

Aštuoniasdešimties balsų jungtinis choras atliko programą, sulaukusią publikos ovacijų.

Šiais metais „Crystal Gardens“ salėje lietuvių skautų ir ateitininkų dėka puikavosi Gedimino bokšto dekoracija, prie jo budėjo šarvais vilkintis viduramžių riteris ir būrelis vaidilučių („Suktinio“ šokėjai), kurių apsuptyje norinčius profesionaliai fotografavo Nijolė Shuberg. Netoliese lankytojai turėjo galimybę susikurti savo nuotrauką vilkint pasirinktą lietuvišką tautinį kostiumą.

Renginio metu tradiciškai šurmuliavo verslo, meno, tautodailės bei pelno nesiekiančių lietuviškų organizacijų mugė, kurioje dalyvavo Lietuvių tautodailės institutas Čikagoje, Balzeko lietuvių kultūros muziejus, menininkai Agnė Sabonis, Jolanta Koller, Audronė Babich ir kiti. Parduotuvė „Monique Boutique“ siūlė lietuvių dizainerių sukurtų papuošalų, „AmberBay“ – juvelyrinių dirbinių su gintaru, „Manilla“ – lietuviškos rankų darbo kosmetikos. Savo veiklą mugėje pristatė Čikagos apylinkių lietuvių Rotary klubas, JAV lietuvių bendruomenė, Nacionaliniai Amerikos lietuvių šlovės rūmai, Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga, filmo „Game Changer: Lithuania’s Nonviolent Revolution“ projektą – jo kūrėja Rima Gungor.

[6437]

[6438]

Lietuvių dailės muziejaus galerijos „Siela“ nariai tęsė meno projektą „Pražydusi trispalvė“ (autorė – Sonata Kazimieraitienė) – šventės dalyviai savo rankomis iš molio gamino mažas trimates plokšteles simbolinei trispalvei mozaikai, 2018 m., minint Lietuvos 100-metį, visam laikui papuošiančiai Pasaulio lietuvių centrą. Čikagos, Gedimino, Maironio ir Rasos lituanistinės mokyklos mokytojos bei praktikantės kvietė mažuosius renginio dalyvius pačius pasigaminti lietuviškų suvenyrų, kurti įdomias trispalves bei sveikinimus Lietuvai, jiems padėjo ir Lietuvių skautų sąjungos nariai.

Į šventę iš Vilniaus atvykusi „Kurk Lietuvai“ programos koordinatorė Agila Barzdienė pasakojo, kaip JAV jauni profesionalai gali prisijungti prie strateginio lygmens darbą su aukščiausiais šalies vadovais siūlančios programos ir turėti galimybę savo žiniomis bei idėjomis kurti modernią Lietuvą.

Šventėje dėmesio skirta ir lietuviškam kulinariniam paveldui – įmonė „Bravo Bites“ pristatė unikaliuosius šaltibarščius, mokė juos gaminti, dalijo receptus, siūlė paragauti. Restoranas „Kunigaikščių užeiga“ kaip ir kasmet siūlė įvairių lietuviškos virtuvės patiekalų bei sukūrė įspūdingą šakočių pristatymą, kurio puošmena tapo metro aukščio šakotis, vėliau padovanotas visiems renginio svečiams paskanauti.

Šventę surengė Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje, bendradarbiaudamas su laisvalaikio centru „Navy Pier“, parėmė Užsienio reikalų ministerija.

[6439]

2017 03 13 22:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt