sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Nešiojamasis kompiuteris – nuo prabangos iki būtinybės
tiesa.com

Prieš dešimtmetį nešiojamieji kompiuteriai buvo sunkūs, lėti ir ne tokie patikimi kaip dabar. Tris ar keturis tūkstančius litų anuomet kainavę laptopai patikimumu, techninėmis savybėmis ir greičiu neprilygo dabartiniams 600–800 svarų kainuojantiems nešiojamiesiems kompiuteriams.

Į priekį einanti ir atgal nė sekundei nesidairanti technologijų pažanga bei kasmet didėjanti gamintojų konkurencija šiandien pirkėjams leidžia įsigyti pažangesnės technikos už labiau prieinamą kainą.

Dabartiniai nešiojamieji kompiuteriai yra greitesni, lengvesni ir gan nebrangūs. Be šio įrenginio ir valandų, praleistų prie „Skype“, tikriausiai būtų sunku įsivaizduoti gyvenimą užsienyje. Be to, šiandien nešiojamasis kompiuteris nesunkiai atstoja televizorių, radiją ir muzikinį centrą ir jau kuris laikas yra nebe prabangos prekė, o būtinybė kiekvienuose namuose, ypač užsienyje.

Darbui, mokslui ir laisvalaikiui

Pasak statistikos, didžioji dauguma žmonių nešiojamuosius kompiuterius naudoja darbo tikslams. Iš pernai pasaulyje parduotų 202 milijonų šių kompiuterių, 68 proc. pirkėjų juos naudoja darbe, 21 proc. įsigijo pramogoms ir laisvalaikiui, ir tik vienas iš dešimties – mokslams.

Perkamiausi – įprasti, bet ne prasti

Patys perkamiausi kompiuteriai pasaulyje yra: vidutinio ir daugeliui įprasto dydžio – 15 colių ekrano skersmens; turintys pakankamai operatyviosios atminties atlikti kur kas daugiau, nei vien tik pagrindines funkcijas – 4 gigabaitus RAM atminties ir gebantys „pavežti“ ne vieną žaidimą bei tobulesnės grafikos apdorojimo reikalaujančias programas su 2 gigabaitų talpos vaizdo plokšte.

Kompiuteris – paklausi prekė

Jungtinėse Amerikos Valstijose – šalyje, kurioje parduodamas vienas iš trijų kompiuterių visame pasaulyje – vien oro uostuose nešiojamųjų kompiuterių pavagiama apie 12 tūkstančių per savaitę. Tai išties įspūdingas skaičius, arba milijonai dolerių nuostolių, kurie primena, kad keliaujant verta būti itin atidiems ir nė akimirkai nepalikti savo technikos be priežiūros.

Pradžia – prieš 34-erius metus

Pirmasis nešiojamas kompiuteris buvo sukurtas 1982-aisiais, taigi prieš trisdešimt ketverius metus. Jis buvo pavadintas „The Grid Compass“, ir taip ir neprasiskynė kelio į žmonių buitį, taip ir liko labiau futuristinis technologijų išradimas.

Visai kitokia ateitis laukė po metų plačiajai auditorijai pristatyto japonų „Kyocera Kyotronic 85“ įrenginio. Šis kompiuteris pelnytai gali būti vadinamas pirmuoju, prasiskynusiu kelią į technologijų gerbėjų širdis. Beje, ir į pirkėjų pinigines, kai po trejų metų nuo gamybos pradžios kompiuterių milžinė IBM pradėjo glaudžiai bendradarbiauti su gamintojais.

Kiek vėliau, nuo 1990-ųjų pradžios, nešiojamųjų kompiuterių rinkoje aktyviai pradėjo reikštis šiandien garsūs vardai „Dell“, „Apple“ ir „Microsoft“. Pastaroji programinės įrangos milžinė po keleto metų sukūrė specialiai nešiojamiesiems kompiuteriams pritaikytą „Windows“ versiją, kuri padėjo pamatus ilgus metus trukusiam nešiojamųjų kompiuterių populiarumo augimui visame pasaulyje.

Prieš pirkdami pasidomėkite

Jeigu dabartinis kompiuteris nėra toks greitas, kaip norėtųsi, o be perstojo veikiantis ventiliatorius ir įkaitęs korpusas primena apie gresiantį perkaitimą, tikriausiai vis dažniau pagalvojate apie naujo kompiuterio įsigijimą.

Jeigu nusprendėte atsinaujinti ir dairotės naujo nešiojamojo kompiuterio, prieš tai vertėtų nuspręsti, kam prietaisas bus naudojamas bei kur geriausia jį įsigyti. Patikimiausia (o neretai ir geromis sąlygomis) kompiuterinę techniką galima įsigyti didžiųjų technikos gigantų prekybos paskyrose internete bei „Amazon“ ar „Ebay“ atstovybėse. Čia pasirinkimas paprastai būna gerokai didesnis negu įprastose parduotuvėse, o sandėliuojamų prekių kainų ir akcijų pasiūlymai lenkia identiškų vitrinose besipuikuojančių kompiuterių kainas.

2016 03 17 07:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt