antradienis, rugpjūčio 3 d.
„Netflix“ vartotojų skaičius Lietuvoje per metus padvigubėjo, rodo LRTK tyrimas
Alfa.lt

„Netflix“ platformos abonentų skaičius Lietuvoje per pastaruosius metus padvigubėjo ir šiuo metu apytiksliai siekia 40 tūkstančių, skelbia Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK). 

Tokius duomenis LRTK gavo atlikusi tyrimą, remdamasi Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktais duomenimis apie „Netflix“ platformą valdančios Nyderlandų bendrovės Netflix International B.V. deklaruotą mokėtiną pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sumą. 

LRTK teigimu, ši suma 2020 metų pirmąjį pusmetį ženkliai išaugo, lyginant ją su 2019 ir 2018 metais. Atsižvelgdama į tai, kad „Netflix“ paslaugų plano kaina svyruoja nuo 7,99 eurų iki 11,99 eurų, LRTK laikėsi pozicijos, kad vidutiniškai vienas vartotojas moka 10 eurų už „Netflix“ teikiamas paslaugas.

Tokiu būdu apskaičiuota, kad 2020 m. pirmąjį pusmetį „Netflix“ Lietuvoje apytiksliai turėjo 40 000 vartotojų, 2019 m. – apie 20 000 vartotojų, o 2018 m. – tik apie 7 000.

Prieš tai LRTK kreipėsi į Netflix International B.V. su prašymu pateikti platformos vartotojų skaičių Lietuvoje, tačiau bendrovė tokios informacijos nepateikė.

„Nepaisant to, kad „Netflix“ turinys rodomas nelietuvių kalba, šiandien minėta platforma yra vienas iš svarbiausių žaidėjų Lietuvos audiovizualinės žiniasklaidos rinkoje. Panašu, kad dėl COVID – 19 pandemijos įvestas karantinas, kuomet daugelis žmonių turėjo dirbti nuotoliniu būdu iš namų, tik dar labiau paskatino „Netflix“ paslaugų naudojimą šalyje“, – sakė LRTK pirmininkas dr. Mantas Martišius.

Pasak jo, „Netflix“ vaizdo platforma daro milžinišką ekonominį poveikį Lietuvos audiovizualinės žiniasklaidos rinkos paslaugų dalyviams. 

2020 07 23 13:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt