pirmadienis, lapkričio 23 d.
Nuo karališkojo titulo iki krikštatėvių – viskas, kas žinoma apie Harry ir Meghan sūnų
tiesa.com
Instagram.com, SussexRoyal
Meghan Markle ir princas Harry

Po ilgų savaičių laukimo ir spėlionių, britų karališkąją šeimą pagaliau papildė naujas narys – princo Harry ir jo žmonos Meghan pirmagimis. Sasekso kunigaikštienė sūnų pagimdė ankstyvomis gegužės 6 d. valandomis – apie 5.26 val. ryto. Mažylio nuotraukų ir vardo dar reikės palaukti. Kaip likus kelioms savaitėms iki gimdymo pranešė karališkosios šeimos atstovai, Meghan su vyru sūnumi iš pradžių pasidžiaugti nori privačiai.

Pasauliui laukiant daugiau naujienų apie Sasekso mažylį, pateikiame jums visą žinomą informaciją apie jį – nuo karališkojo titulo iki kandidatų į krikštatėvius. 

Gimimo vieta

Nors norėjo gimdyti namuose Frogmoro rezidencijoje, Meghan Markle planai buvo šiek tiek pakoreguoti. Sekmadienį vėlai vakare, lydint vyrui ir apsaugai, ji atvyko į vieną Londono ligoninę. Praleidusi ten naktį, kitos dienos rytą kunigaikštienė pagimdė sūnų.

Karališkasis sostas ir titulas

Pirmoji Harry ir Meghan atžala – septintas eilėje į karališkąjį sostą. Tiesa, nėra tikėtina, kad jauniausias karališkosios šeimos narys kada nors valdys šalį. Velso princas, Kembridžo kunigaikštis, jo vaikai – princas George'as, princesė Charlotte ir princas Louisas – bei ką tik tėčiu tapęs Harry yra arčiau karūnos. Manoma, kad Anglijos valdymą po kurio laiko perims Kembridžo kunigaikščių šeima ir jos palikuonys.

Meghan ir Harry sūnus – aštuntasis karalienės Elžbietos II ir jos vyro Edinburgo kunigaikščio provaikaitis. Jis taip pat tapo ketvirtuoju princo Charleso anūku.

[IN=https://www.instagram.com/p/BxIKMKWBUgo/]

Vestuvių dienos rytą karalienė Elžbieta II anūkui Harry suteikė Dumbartono grafo titulą, taip pat padovanojo kunigaikštystę. Paaugęs berniukas paveldės šį titulą ir taps Sasekso kunigaikščiu, o kol kas jam gali būti suteiktas kiek mažiau žinomas tėčio titulas. Karalienė savo provaikaitį gali paskirti Dumbartono grafu. 

Ar Meghan ir Harry sūnus taps princu, kol kas nėra žinoma. Jis taip pat nebus vadinamas Jo Karališkąja Didenybe, kadangi dar 1917-aisiais karalius Džordžas V apribojo titulus, suteikiamus karališkosios šeimos nariams.

Tiesa, princu paversti būsimą sosto įpėdinį galės jo promočiutė Anglijos karalienė. Tą patį ji padarė su princo Williamo atžalomis. Dar gerokai prieš Kembridžo kunigaikščių sūnaus princo George’o gimimą, Elžbieta II įteikė patvirtinimą, kad visi Kembridžo kunigaikščių vaikai taps princais ir princesėmis.

Nors eilėje į sostą Harry ir Meghan sūnus yra ganėtinai toli, karalienė princu jį paversti gali gerokai anksčiau, kad vėliau, princui Charlesui tapus karaliumi, nereikėtų nieko keisti. Remiantis karaliaus Džordžo V taisyklėmis, Anglijos karalienės sūnui ir Harry tėčiui tapus karaliumi, valdovo sūnaus vaikai automatiškai taps princais ir princesėmis. 

Ar vaikelį prižiūrės auklė?

Jau anksčiau užsienio spaudoje buvo pasirodę gandai, kad pirmaisiais mėnesiais Meghan gali paprašyti savo mamos Dorios Ragland pagalbos. Tačiau manoma, kad vėliau vaikelio priežiūrą perims auklė, ypač tada, kai jaunieji tėvai dalyvaus oficialiuose susitikimuose.

Buvo pasirodę pranešimai, kad kunigaikštienė svarsto galimybę pasamdyti auklę iš Amerikos. Ji taip pat neatmeta tikimybės sūnaus priežiūrą patikėti vyriškos lyties auklei.

[TW=https://twitter.com/RoyalFamily/status/1125433669819224064]

Krikštatėvai

Jau anksčiau buvo užsiminta, kad princo Harry ir jo žmonos Meghan vaiko krikšto tėvais princo brolis Williamas su žmona Kate tikrai netaps. Jei karališkoji pora nuspręs laikytis tradicijų, jų atžala turės 5–8 krikštatėvius, kuriais taps artimi jųdviejų bičiuliai ir giminaičiai.

Gausiame sąraše – George’as ir Amal Clooney, tenisininkė Serena Williams, geriausia Meghan draugė Jessica Mulroney su vyru Benu, Meghan vaikystės draugė Benita Litt, princesė Eugenie, Jake’as Warrenas – artimas princo Harry bičiulis.

2019 05 07 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt