ketvirtadienis, gruodžio 2 d.
Nuo kylančių kainų pakraupusi R. Šarkienė: kaip išgyventi už likusius 50 eurų?
Alfa.lt
LNK
Raisa Šarkienė

Pastaruoju metu lietuvius šiurpina nuolat kylančios maisto, degalų ir šildymo kainos. Žmonės bijo, kad sulaukus naujų šildymo sąskaitų teks badauti ar ubagauti. Viena iš tokių sunerimusių pensininkių – garsioji Raisa Šarkienė, kurios pensija vos 255 eurai.

Šį vakarą LNK laidoje „KK2 penktadienis“ Raisa pasakos nuolatos skaičiuojanti, taupanti ir galvojanti, kaip išgyventi. Anot jos, viską gyvenimą dirbo Lietuvai, o dabar sunkiai suduria galą su galu. Ir taip gyvena kone visi jos kaimynai. Praėjusiais metais už šildymą Raisa mokėjo apie 130 eurų, šiemet, kaip spėja, komunalinės sąskaitos sieks apie 200. Taigi, geriausiu atveju jai iš pensijos liks apie 50 eurų. Raisa džiaugiasi, kad jai nereikia daugybės vaistų, tačiau valgo itin kukliai. Grikiai, kiaušiniai – įprastas Raisos maistas, o kavos puodelis – prabanga.

Kad Lietuvoje yra itin kukliai gyvenančių žmonių, patvirtins ir žinomas ūkininkas Audrius Banionis, kurio produkcija parduodama visoje Lietuvoje. „Ateina žmonės ir prašo 200 gramų lašinių ir dviejų kiaušinių, bet sumokės, kai jaus pensiją“, – „KK2 penktadienyje“ niūrią realybę atskleis A. Banionis.

Tačiau „KK2 penktadienyje“ dalyvavęs ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad tokių pensininkų, kaip Raisa – mažuma. Daugelis jo žinomų pensininkų, pavyzdžiui, jo mama arba dėdė, garsusis „Krepšinio pasaulyje“ kūrėjas Vidas Mačiulis, gyvena puikiai. O kalbant apie lietuvius apskirtai, dabar – itin geri laikai.

„Lietuviai bankų sąskaitose turi sukaupę apie 20 milijardų eurų. Ir indėliai vis dar kyla. Kiekvieną mėnesį dar po kelis šimtus milijonų sąskaitose daugėja ir tai nėra tiktai pačių turtingiausių gyventojų indėliai. Daugiausia yra sukaupę 55 ir vyresni asmenys“, – sako žinomas ekonomistas.

Apie kainas, pinigus ir įvairius išgyvenimo variantus – šį vakarą 19.30 LNK laidoje „KK2 penktadienis“

2021 11 12 12:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt