trečiadienis, liepos 8 d.
Nuodingų vorų atakos tęsiasi: įkando ir lietuviui
tiesa.com

Į „Tiesos” redakciją kreipėsi šoko ištiktas lietuvis. Londone gyvenančiam vyriškiui vakar vakare į ranką įkando iš bananų kekės netikėtai iššokęs nuodingas voras. Vyras sakė apie bene nuodingiausius pasaulio vorus nieko nėra girdėjęs.

41-erių Vaidotas Kietis vakar vakare po darbo prekybos centre „Morrison’s” nusipirko bananų. Parsinešęs namo, praplėšė maišelį.

„Atsiplėšiau bananą iš kekės ir staiga iš jos išlindo voras, tiesiai man ant rankos užšoko”, - „Tiesai” pasakojo Londone vairuotoju dirbantis vyras, vorą tiesiog numetęs ant žemės.

V. Kietis nė nepagalvojo, kad apie minutę jam ant rankos tupėjęs voras gali būti neįprastas. Po pusvalandžio jam pradėjo stipriai tinti ir mėlti ranka, ėmė suktis galva.

Praėjus maždaug pusantros valandos po incidento pas vyriškį jau buvo atvykę greitosios pagalbos medikai. Į iškvietimą jie sureagavo per porą minučių. V. Kietis su „Tiesa” šnekėjosi tada, kai gydytojai apžiūrinėjo bananų kekę.

„Ranka ir toliau tinsta, netgi mėlsta. Man pradėjo suktis galva,” – sakė voro įkandimą patyręs vyras. Tačiau jis patikino, kad medikai jam jokių vaistų iš pradžių nedavė, tik stebėjo jo būklę.

„Tiesa” jau ne vieną kartą yra rašiusi apie atvejus, kai kartu su bananais iš prekybos centro žmonės į namus parsineša ir itin nuodingų vorų. Moteris „Asdoje” buvo nusipirkusi bananų su, kaip įtariama, nuodingiausio pasaulyje Brazilijos voro kiaušinėliais.

Su bananais iš parduotuvės nusipirko nuodingų vorų

Dar anksčiau dviejų vaikų tėvas bananų kekėje rado keletą vorų – tąkart buvo nustatyta, kad tai – nuodingiausi pasaulio vorai Brazilijos klajokliai. Ši rūšis dar vadinama Bananų vorais, gaminančiais neurotoksinus – nuodus, kurie sutrikdo raumenų kontrolę, kvėpavimą, sukelia dalinį paralyžių ir, galiausiai, uždusimą.

Šeima Anglijoje su bananais nusipirko nuodingiausių vorų pasaulyje

Vyriškis tik iš „Tiesos” sako sužinojo, kad jį galėjo užpulti nuodingas voras.

„Galvojau, kad kai sandėly pakavo bananus, įlindo į kekę paprasčiausias voras, nežinojau, kad jis – nuodingas,” – sakė V. Kietis.

Apžiūrėję bananus, medikai ant jų kekės rado visą baltą vorų lizdą. V. Kietis sugebėjo gydytojams internete parodyti jam įkandusį vorą, jam tuoj pat buvo suleistos trys ampulės priešnuodžių. Vyras išvežtas į ligoninę.

[342]

„Davė antibiotikų ir tiek,” – po poros valandų ligoninėje „Tiesai” sakė vyras, - „Ranka ir toliau tinsta, tiesiog plešia odą, skauda.”

V. Kietis nerimavo, kad dėl voro įkandimo naktį negalės išeiti į darbą – jo laukė kelionė į Škotiją. „Nežinau, kaip reikės vairuoti. Pirštai nesilanksto, kaip apmirę. Kaip reikės bėgius permetinėti?”

Vyras sakė išsaugojęs „Morrison’s” pirkinių čekį ir išėjęs iš ligoninės, tiesiu žingsniu nužygiavo į parduotuvę. Ten jam pasiūlė pakeisti bananų kekę su nuodingų vorų kiaušinėliais į naują.

„Ne, ačiū, pasakiau jiems. Jau atsivalgiau jūsų bananų," - sarkazmo neslėpė V. Kietis. Jei per šiandieną nesulauks žinių iš „Morrison’s” vadybininkų, vyras prekybos centrą yra pasiryžęs paduoti į teismą.

2015 06 05 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt