antradienis, spalio 4 d.
Oficialu: JK premjere tapo Theresa May
tiesa.com

Trečiadienio pavakarę oficialiai su Jungtinės Karalystės premjero postu atsisveikino Davidas Cameronas, o jo kėdę užėmė Theresa May.

Baigiamojoje kalboje prie premjero rezidencijos Downing Street 10 D. Cameronas, vadovavęs šalies politikai 6 metus ir 2 mėnesius, atsisveikino su žiniasklaida ir tauta, o netrukus savo paskyroje „Twitter“ paskelbė paskutinį savo, kaip premjero, įrašą „Buvo privilegija tarnauti šaliai, kurią myliu.“ Po to D. Cameronas pakeitė ir profilio prisistatymą „Twitter“: nurodė, kad yra buvęs premjeras, išvykęs iš rezidencijos su šeima: žmona ir trimis vaikais.

Buckinghamo rūmai savo pareiškime taip pat paskelbė, kad karalienė Elizabeth II priėmė ir patvirtino D. Camerono atsistatydinimo prašymą. Su monarche taip pat susitiko ir naujoji vyriausybės vadovė T. May.

Ji bus jau 13 asmuo, užimantis šį postą JK valdant karalienei Elizabet II.

Vėliau, iš karto po 18 valandos T. May surengė pirmąją savo, kaip premjerės, spaudos konferenciją prie rezidencijos.

Buvusi vidaus reikalų ministrė teigė tarnausianti savo šaliai: nors prieš referendumą pasisakė už išlikimą ES, tikina vykdysianti tautos valią.

Artimai politikę pažįstantys žmonės teigia, jog kietu ir neperkalbamu charakteriu pasižyminti moteris jau seniai siekė premjero posto.

2016 07 13 18:20
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt