sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Opozicija: esant reikalui blokuosime „Brexit“
tiesa.com

Jeigu parlamentui prireiks svarstyti 50 Lisabonos sutarties straipsnį, leidžiantį šaliai pradėti pasitraukimą iš Europos Sąjungos, didžiausia opozicinė partija yra pasirengusi net blokuoti „Brexit“ procesą.

Kad vyriausybė privalo dėl derybų konsultuotis su parlamentu, ketvirtadienį paskelbė Londono aukštasis teismas. Šis sprendimas dar neįsiteisėjęs, mat jį valdžios atstovai skųs aukščiausiajam teismui, kurio žodis ir bus paskutinis.

Jeigu vis dėlto konservatorių valdoma vyriausybė bus įpareigota savo veiksmus derinti su Jungtinės Karalystės parlamentu, opozicinė leiboristų partija gali blokuoti „Brexit“: tai įmanoma suvienijus jų pajėgas parlamente su kitomis už pasilikimą ES palaikančiomis partijomis bei šią idėją palaikančiais konservatoriais taip sudarydami absoliučią daugumą.

„Mes sutinkame su referendumorezultatais, mes nereikalaujame antro referendumo. Bet jeigu vyriausybė nesugebės užtikrinti britų industrijai priėjimo prie bendros ES rinkos, blokuosime 50-ąjį straipsnį“, – šeštadienį pareiškė leiboristų partijos lyderis Jeremis Corbynas.

Tarp tautos išrinktųjų šiuo metu didesnė dalis pasisako už JK išlikimą Europos Sąjungoje, tad jų valia „Brexit“ procesas gali būti gerokai pristabdytas, nors premjerė Theresa May įsitikinusi, jog niekas nesutrukdys planui pradėti derybas su bendrija kitų metų kovo mėnesį.

Manoma, kad aukščiausiajame teisme bylos nagrinėjimas užtruks apie du mėnesius.

Premjerė bei teisingumo ministrė Liz Truss savaitgalį taip pat paragintos apginti parlamentui palankų sprendimą priėmusius aukštojo teismo teisėjus: juos „Brexit“ remianti spauda paskelbė „tautos priešais“, o vienas laikraštis sprendimą įvardijo taip: „Diena, kai mirė demokratija“.

Prekybos tinklo krizė: pasekmės bus skaudžios

Labdaros pokylyje Londono lietuviai aukojo Lietuvos vaikams (foto galerija)

2016 11 06 10:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt