sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Orai Londone: rytiniams rajonams gresia potvyniai
tiesa.com

Aplinkosaugos agentūros atliktas tyrimas teigia, kad Southwark, Tower Hamlets, Barkingo ir Dagenhamo rajonams Londone kyla vis didesnė grėsmė būti užlietiems potvynių. Tuo tarpu didžiausias pavojus gresia Hammersmitho ir Fulhamo rajonų gyventojams, kurie po didesnio lietaus gali būti užtvindyti tiesiog savo namuose, skelbia portalas standard.co.uk.

Gyventojų surašymo bei Aplinkosaugos agentūros duomenimis, padidintos potvynio rizikos plotuose stovi apie 60 tūkst. privatiems asmenims priklausančių namų. Vien tik Newham’o rajone net 40 procentų namų gresia būti užlieti potvynių. Tai sudaro 52 proc. visų rajono būstų.

Paupio rajonams pavojus kyla dėl Temzės upės bei jos intakų. Tačiau toliau nuo upės esantys rajonai gali taip pat stipriai nukentėti nuo viską niokojančių potvynių.

„Vyriausybė būstus skelbia padidintos potvynių rizikos zonoje, jei yra 1 iš 1000 galimybė, kad jie bus užlieti. Dėl klimato atšilimo bei jūros vandens lygio didėjimo, rizika būti užlietiems taip pat nuolatos auga”, - aiškino tyrimų vadovas Drew Hardy’is.

Šių metų pradžioje Vyriausybė pristatė „Government’s Flood Re“ iniciatyvą, kurios dėka didesnės rizikos būstų savininkai turės galimybę apsidrausti nuo potvynio žalos lengvatinėmis sąlygomis. Deja, negyvenamų namų savininkai ar tie, kurie savo būstus pirko dėl nuomos, šia galimybe pasinaudoti negalės.

Potvyniai šalies sostinėje tampa vis didesne problema. Preitų metų lapkritį po intensyvaus lietaus Lewishamo rajono gatvėse teliuškavo pusė metro vandens. Tuo tarpu 2014 m. vasarį, po to kai Croydono rajone pietų Londone išsiliejo požeminė upė, nukentėjo daugiau nei 150 namų savininkų ir buvo evakuoti vyresnio amžiaus gyventojai.

2015 02 11 13:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt