penktadienis, rugsėjo 18 d.
Paaiškėjo „Brexit” planas?
tiesa.com

Ranka rašyti užrašai apie „Brexit” atskleidė Jungtinės Karalystės vyriausybės planus?

Po „Pasitraukimo iš Europos Sąjungos” departamento susitikimo, torių politiko M. Field padėjėja J. Dockerill buvo nufotografuota laikanti ranka rašytus užrašus.

Lape buvo parašyta: „Koks pasitraukimo modelis? Turėti savo pyragą ir jį suvalgyti.” (What’s the model? Have your cake and eat it.”).

Iš užrašų taip pat paaiškėjo, jog Jungtinė Karalystė greičiausiai neliks bendros Europos Ekonominės erdvės nare, o susitarimas dėl prekybos tūrėtų būti „tiesmukas”, tačiau sunkumų gali iškilti dėl finansinio sektoriaus.

Dar vienas pasiūlymas, kuris yra matomas užrašuose, teigia, jog Jungtinė Karalystė sieks „Kanada plus” bendradarbiavimo su ES modelio, t.y panašių prekybos ir bendradarbiavimo sąlygų, dėl kokių Kanada itin ilgai tarėsi su Europos Sąjunga.

Užrašuose taip pat buvo pažymėta, jog „Sunkiausia bus su prancūzais.”

Vyriausybės atstovas paneigė, jog nufotografuoti užrašai atskleidžia vyriausybės ir premjerės Th. May nuomonę dėl „Brexit”: „Šie asmeniniai užrašai nepriklauso vyriausybės atstovui ar specialiąjam patarėjui, ir neatspindi vyriausybės požiūrio.”

Šie užrašai buvo daryti susitikimo su oficialiais atstovais ar net ministrais metu. Politikas M. Field, kuriam ir buvo skirti užrašai, neturi oficialios rolės „Brexit” procese, tačiau aktyviai juo domisi. Jis yra Londono City ir Wesminsterio atstovas.

2016 11 29 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt