penktadienis, balandžio 16 d.
Pagrindiniai „Grammy“ apdovanojimai šiemet atiteko keturioms atlikėjoms
BNS

Atlikėjos, įskaitant Beyonce ir Taylor Swift, sekmadienį pasiekė naujas karjeros aukštumas per šių metų „Grammy“ apdovanojimų ceremoniją.

Kaip ir kiti apdovanojimai, paprastai ištaiginga ceremonija buvo gerokai sumažinta iki daugiausia virtualaus renginio su keliais gyvais pasirodymais ir iš anksto padarytais įrašais, atsižvelgiant į daug kur galiojančius apribojimus, dėl kurių muzikos pramonė susidūrė su rimtomis problemomis ir buvo priversta vėlinti ceremoniją.

Prestižiškiausi prizai atiteko keturioms moterims, įskaitant T. Swift, tapusią pirmąja atlikėja, tris kartus laimėjusia apdovanojimą už geriausią metų albumą. Tuo metu savo 28-ą prizą gavusi Beyonce tapo daugiausiai pripažinimo pelniusia moterimi „Grammy“ istorijoje.

Dainininkė H.E.R. laimėjo apdovanojimą už geriausią dainą, o Billie Eilish pelnė prizą už geriausią metų įrašą, bet pasakė auditorijai, kad šio apdovanojimo nusipelnė geriausia nauja atlikėja pripažinta Megan Thee Stallion.

Nors praeityje jau buvo atvejų, kai moterys pelnė pagrindinius keturis apdovanojimus – pavyzdžiui, pernai juos susišlavė B. Eilish – šiemet pagrindines statulėles pirmąkart gavo keturios skirtingos atlikėjos.

„Manau, kad šį vakarą buvo daug moterų įgalinimo, daugybė moterų laimėjo apdovanojimus. Buvo taip nuostabu tiesiog būti šalia viso to, jausti tą energiją“, – užkulisiuose kalbėjo prizą už geriausią popmuzikos vokalinį albumą laimėjusi Dua Lipa.

T. Swift laimėjo pagrindinį apdovanojimą už „folklore“ – karantino metu netikėtai išleistą albumą. Anksčiau geriausiais metų albumais buvo pripažinti šios atlikėjos išleisti „Fearless“ ir „1989“.

24 „Grammy“ prizus per savo karjerą gavusi Beyonce sekmadienį pelnė dar keturias statulėles: už geriausią ritmenbliuzo dainos atlikimą („Black Parade“), už geriausią klipą („Brown Skin Girl“), geriausią repo dainos atlikimą ir geriausią repo dainą („Savage“), atliktą kartu su Megan Thee Stallion.

„Būdama menininkė, manau, kad mano ir visų mūsų darbas yra vaizduoti laikus, ir tai yra labai sunki užduotis“, – scenoje sakė Beyonce, kai JAV minint vergų išlaisvinimo dieną išleista „Black Parade“ buvo pripažinta geriausiu ritmenbliuzo kūriniu.

Atlikėja pabrėžė, kad šią dainą sukūrė, siekdama pagerbti „gražius juodaodžius karalius ir karalienes“ visame pasaulyje.

Ji pridūrė: „Dirbau visą gyvenimą... Tai tiesiog stebuklingas vakaras.“

Beyonce dabar dalijasi su Quincy Jonesu  antra vieta pagal didžiausią pelnytų „Grammy“ skaičių. Jiedu atsilieka tik nuo velionio kompozitoriaus Georgo Solti, laimėjusio daugiausiai „Grammy“ apdovanojimų istorijoje – 31.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 15 11:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt