antradienis, sausio 19 d.
Pakilo Jungtinės Karalystės akcijų indeksas
tiesa.com

Praėjus vos savaitei po šoko, kurį patyrė akcijų biržos Jungitnei Karalystei nubalsavus už šalies pasitraukimą iš Europos Sąjungos, pakilo JK akcijų indeksas ir pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius dešimt mėnesių.

FTSE 100 - tai akcijų indeksas, apskaičiuojamas įvertinus 100 didžiausių įmonių. kuriomis prekiaujama Londono akcijų biržoje, akcijų kainas.

Vos prieš savaitę, paaiškėjus referendumo rezultatams, per pirmas dvi dienas Jungtinės Karalystės indeksas nusirito į rekordines žemumas. Tačiau jau trečiadienį prarastos pozicijos buvo susigrąžintos, ir dabar JK indeksas yra aukščiausias nuo praėjusių metų rugpjūčio.

Viena iš tokio indekso kilimo priežasčių yra ta, kad po pirminio šoko paaiškėjo, jog 50 Lisabonos sutarties straipsnis, kuris numato šalies narės pasitraukimo iš ES sąlygas, nebus aktyvuotas artimiausu metu. Nors ES ragina JK kuo greičiau pradėti oficialias derybas, dabartinis JK premjeras D.Cameronas linkęs šį darbą patikėti poste jį pekeisiančiam politikui. Kadangi naujas JK lyderis paaiškės po šių metų spalio mėnesį vyksiančių rinkimų, iki to laiko „viskas turėtų būti kaip ir iki šiol.“

2016 07 02 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt