trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Panevėžio aktoriai vaidins Indijoje
tiesa.com

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras po veiklos 70-mečio jubiliejaus susiruošė gastrolėms į Indiją dalyvauti Henriko Ibseno teatrų festivalyje, praneša šalies žiniasklaida.

Gruodį teatras Indijos sostinėje Delyje rodys Sauliaus Varno premjerinį spektaklį „Kai mes mirę nubusim“ pagal H.Ibseno pjesę. Jau treti metai Delyje vykstančio H. Ibseno festivalio programa sudaroma atrenkant dešimt geriausių pastarųjų metų spektaklių, sukurtų pagal norvegų dramaturgo H. Ibseno pjeses. Spektakliai atrenkami iš viso pasaulio – septyni spektakliai iš Azijos šalių ir trys iš Europos bei JAV.

Šiais metais tarp trijų atrinktųjų iš Vakarų šalių yra ir Panevėžio Juozo Miltinio teatro spektaklis „Kai mes mirę nubusim“ pagal H. Ibseno to paties pavadinimo pjesę. Spektaklį režisavo Saulius Varnas, scenografiją sukūrė dailininkas Marius Nekrošius, muziką – kompozitorius Faustas Latėnas.

Pasak festivalio meno vadovo Nissaro Allana, prieš dvejus metus į festivalį buvo kviestas Rusijoje režisieriaus S. Varno sukurtas spektaklis „Moteris iš jūros“, bet tuomet teatras nebegalėjo pakeisti savo gastrolių repertuaro Izraelyje, todėl teko palaukti kito pastatymo.

„Džiugu, kad ir šis spektaklis pasirodė labai įdomus savo metaforų kalba, ir džiugu, kad galime jį dabar pasikviesti“, – Eltai džiaugiasi festivalio meno vadovas.

H. Ibsenas (1828-1906) – vienas žymiausių norvegų dramaturgų, dažnai vadinamas šiuolaikinės dramos pradininku. Dramaturgo kūryba vertinama kaip skandalinga, nes peržengė to meto idealizuojamą moralę ir jos kanonus.

„Kai mes mirę nubusim“ (1899 m.) – paskutinė H. Ibseno pjesė, apnuoginanti dramaturgo sielą ir jos skaudulius. Tai pasakojimas apie menininką Rubeką, kuris svajojo sukurti didįjį savo gyvenimo kūrinį – skulptūrą „Prisikėlimo diena“. Prisikėlimą turėjo įkūnyti atvaizdas jaunos moters, kuri ką tik pabudo iš snaudulio. Ir tada Rubekas sutinka Irenę, kuri atitiko jo filosofijos idealus...

Dviejų dalių dramoje vaidina Albinas Kėleris, Toma Razmislavičiūtė, Rudolfas Jansonas, Evaldas Stokė, Inga Talušytė, Regina Kairytė ir kiti.

 Šiais metais H. Ibseno vardo festivalyje Delyje spektaklius pagal H. Ibseną rodys teatrai iš Norvegijos, Indijos, Lietuvos ir JAV. Festivalio programoje taip pat vyks seminarai ir meistriškumo pamokos.

2010 11 22 13:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt