pirmadienis, spalio 26 d.
„Panika“ dėl degalų stygiaus: vairuotojai apgulė degalines, moteris pildama benziną užsiliepsnojo
tiesa.com

Didžiojoje Britanijoje kilo vairuotojų sąmyšis dėl degalų vežėjų ketinimų streikuoti. Vairuotojai kaupė atsargas, nes baiminosi, kad degalinėse gali pritrūkti kuro. Per incidentą Yorke viena moteris smarkiai apdegė, užsiliepsnojus namuose laikytam benzinui.

Praėjusią savaitę vairuotojai degalinėse pylėsi daugiau nei įprasta degalų. Vežėjai ketino streikuoti ir nebetiekti kuro į degalines.

Tikra degalinių apgultis prasidėjo prieš savaitgalį. Premjeras Davidas Cameronas penktadienį antrą kartą per savaitę turėjo sušaukti vyriausybės nepaprastųjų atvejų komiteto (COBRA) posėdį. Jo vyriausybės pastangos išspręsti probleminę situaciją sulaukė nemažai oponentų kritikos. Daugiausia pylos kliuvo ministrų kabineto nariui Francis Maude\'as, pasiūliusiam vairuotojams piltis benziną į kanistrus ir laikyti juos garažuose.

Tikriausiai šiuo patarimu pasinaudojo Anglijos šiauriniame mieste Yorke gyvenanti 46 metų Diane Hill. Jai namuose pilant degalus iš vienos talpyklos į kitą užsiliepsnojo benzinas, moteris apdegė 40 proc. kūno. Jos būklė sunki, bet stabili. „Tai, kas nutiko šiai moteriai, baisus incidentas ir siaubingas dalykas. Mano širdis su ja ir su jos šeima“, - sakė D.Cameronas.

Premjeras teigiamai įvertino degalų vežėjų profesinės sąjungos „Unite“ sprendimą nestreikuoti per ilgąjį Velykų savaitgalį balandžio 6–9 dienomis. Britų žiniasklaida pranešė, kad dar iki savaitgalio penktadalyje iš 8 700 Britanijos degalinių buvo išparduotos visos degalų atsargos. Degalų mažmenininkai sakė, kad benzino pardavimai ketvirtadienį padidėjo daugiau nei 170 proc., o dyzelino – beveik 80 proc., vairuotojams skubant apsirūpinti degalais. Degalinių apgultis tęsėsi ir savaitgalį.

2012 04 01 23:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt