pirmadienis, spalio 26 d.
Parlamentarai nori didinti legalaus rūkymo amžių
tiesa.com
Pixabay.com

Amžių, nuo kurio būtų galima įsigyti rūkalų, norima padidinti iki 21 metų, skelbia parlamentarai. Siekdami paskatinti jaunus žmones nerūkyti, grupė politikų ir jaunimo organizacijų atstovų siūlo parlamentarams didinti amžių, nuo kurio leidžiama teisėtai įsigyti ciageretes. Šiuo metu jos prieinamos visiems, kam yra 18 metų.

Politikai taip pat prašo tabako įmonių apmokestinimo dėl visuomenei daromos žalos. Surinkti milijonai galėtų būtų panaudojami prieš rūkymą skirtoms kampanijoms.

Taip pat norima padidinti tabako gaminių mokesčius. Manoma, kad pabrangus cigaretėms ir kitiems tabako gaminiams, žmonės nebeišgalės jų įsigyti ir taip atsisakys šio žalingo įpročio.

„Rūkymas vis dar išlieka bene didžiausia ankstyvų mirčių ir sveikatos sutrikimų priežastismi. Kuo greičiau imsimės tam tikrų veiksmų, tokių kaip mokesčių didinimas, amžiaus cenzo pakeitimas ir t.t., tuo greičiau pasieksime teigiamų rezultatų, tokių kaip sumažėjęs rūkalių skaičius, geresnė gyvneimo kokybė ir kt.“ – sakė parlamentaras Bobas Blackmanas.

Vienas iš siūlymų – padidinti amžiaus cenzą, nuo kurio būtų leidžiama įsigyti rūkalų. Padidinus jį trimis metais, kaip skelbiama, mažiau jaunų žmonių rūkytų, mat buvo atliktas ne vienas eksperimentas, kuris atskleidė, jog sulaukus pilnametystės ir pradėjus rūkyti, 2 iš 3 žmonių tai tampa įpročiu. Tuo tarpu jei rūkyti pradedama 21-erių, žalingas įprotis taip ir „neprigija“.

2019 03 04 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt