penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Paslaptingiausios Britanijos gamtos vietos
tiesa.com

Jeigu galvojate, kad jau matėte visas idomiausias Didžiosios Britanijos vietoves, supažindinsime su keliomis, kurios tikrai užgniauš kvapą.

Katedros urvas

Cathedral Cave, Langdale, Lake District

Gali kiek užtrukti kol rasite įėjimą tarp kerpėmis apaugusių ir stačių miškų, tačiau po juo, 12 metrų aukščio esanti ertmė yra tokia didelė, kad galėtų „praryti“ visą bažnyčią. XIXa. ši vieta buvo klestinti skalūnų kasykla, tačiau Pirmojo Pasaulinio karo metu joje dirbę vyrai buvo išsiųsti į frontą ir kasykla tapo apleista. Iki šiol yra išlikę ilgi kasyklos tuneliai. Erdvės jausmui, kurį patirsite vos įėję į urvą, pasiruošti neįmanoma. Ši vieta yra viena iš daugelio Kumbrijoje esančių kasyklų, kurios buvo iškastos rankomis prieš kelis šimtus metų.

[3346]

[3347]

Slaptasis užutėkis

Crook Point Sands, Exmoor

[3348]

Pačios geriausios užutėkio vietos pasiekiamos nusileidus virvėmis arba užslėptais tuneliais. Vieną geriausių užutėkių Eksmuro pakrantėje galima rasti tarp Woody Bay ir Lee Sands. Praėjus 20 metrų pro gyvatvorių tunelį ir virvės pagalbą nusileidus nuo uolos, aptiksite nepaprasto grožio paplūdimį, kuris stebint iš viršaus yra praktiškai nematomas.

Prarasti griūvėsiai

Fussell’s Ironworks, Mells, Somerset

[3349]

Atraskite laiko pamirštą pasaulį. Šis apaugusių kamerų, malūnų, rūdyjančių hidraulikų kompleksas buvo viena sėkmingiausių metalo dirbtuvių visoje šalyje, gaminančių dalgius, pjautuvus ir kitus žemės ūkio reikmenis. Dabar šios dirbtuvės yra apleistos ir gamtos „padailintos” apaugusiomis gebenėmis.

Paslaptinga sala

Worm‘s head, Goweris, Velsas

[3352]

Apsilankykite saloje, kurioje pajusite tikrą atitrūkimą nuo civilizacijos jausmą. Šis kyšulys yra labiausiai į vakarus nutolęs Gowerio taškas. Užsukite į salos urvus, kurie yra pačioje salos pabaigoje, bet būkite atsargūs ir spėkite grįžti iki potvynio bangos. Tai buvo pati mėgstamiausia Dylano Thomaso vieta, tačiau vieną kartą būdamas šioje saloje jis užmigo ir grįžti iki potvynio, dėl kurio jam teko praleisti naktį vandens apsuptoje saloje.

Senovinis miškas

Staverton Thicks, Suffolkas

[3351]

Nukeliaukite į pirmykštį Stavertono mišką, kuriame gausu ąžuolų. Šiame nuošaliame miške auga seniausi Britanijoje medžiai. Kai kuriems medžiams - virš tūkstančio metų. Dauguma jų gumbuoti, sukti, persikreipę, kiti tuščiaviduriai, apaugę gebenėmis. Jeigu kaukai egzistuoja, jie tikrai gyvena šiame miške.

Hell Gill tarpiaklis

River Eden, Yorkshire Dales

[3350]

Yorkshire Dales natūralus klinties kraštovaizdis sukuria mistinį tarpeklių pasaulį. Į šį tarpeklį galite nusileisti šalia Garsdale Head esančiu 400 metrų ilgio, labai siauru kanjonu. Tai - tarsi po žemės drebėjimo atsivėręs tarpeklis. Vanduo veržiasi per plyšius, o apačioje esantys vandens baseinai yra labiau girdimi, nei matomi.

2016 05 07 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt