penktadienis, birželio 5 d.
Patarimai perkantiems „Ebay“
tiesa.com

Didžiausi internetiniai aukcionai, tokie kaip „Ebay“ ar „Amazon“, populiarėja ne dienomis, o valandomis. Kiekvieną dieną jie pritraukia po keletą milijonų naujų pirkėjų. „Ebay“, didžiausias turgus pasaulyje, dar pravardžiuojamas mažmeninės prekybos mamutu, internetinių pirkėjų bei pardavėjų rinkoje siūlo milijonus prekių.

Nuolat daugėja žmonių, perkančių internete, nes čia neretai galima atrasti pigesnių variantų ir geresnių pasiūlymų, nei prekybos centrų vitrinose. Ką dar, be internetinių aukcionų pavadinimų, verta žinoti visiems, bandantiems atrasti geriausius kainų pasiūlymus didžiausiame pasaulio internetiniame turguje?

Naudokite rašybos klaidų stebėjimo programėles

Internete perkant bei parduodant savo prekes dešimtims milijonų žmonių iš viso pasaulio, dažniau, nei galite pamanyti, pasitaiko prekių, kurių aprašymuose ir net pavadinimuose galima atrasti ne vieną ir ne dvi klaidas tame pačiame žodyje.

Būtent dėl tokių klaidų vienų ar kitų prekių niekaip nesugeba parduoti pardavėjai, o pirkėjai jų tiesiog neatranda. Tikru anglų kalbos mokytojų košmaru tapusios klaidos prekių pavadinimuose yra didžiausias gerų pasiūlymų medžiotojų grobis. Neteisingai aprašomi produktai pritraukia mažiau pasiūlymų, tad jie yra pigesni dėl to, kad daugelis žmonių juos tiesiog praleidžia.

Keletas specialių paieškos programėlių, atrandančių ir pasiūlančių galimų klaidą derinius, yra: „Fatfingers“, „Baycrazy“, „Goofbid“, „BargainChecker“ ir kt.

[3606]

Laimėkite aukcionus

Dažnai pardavėjų siūloma pirminė kaina už vertingesnes prekes prasideda nuo 99 pensų ar mažiau, tikintis sulaukti aršaus „permušimo“ karo iš pirkėjų. Tikrovė dažnai būna negailestinga: kai kurie daiktai taip ir neparduodami brangiau, ypač maža pradinė jų kaina taip ir nepakyla.

Taigi stebėdami mažiau aktyvius aukcionus turite galimybę įsigyti parduodamų prekių už mažesnę nei rinkos kainą.

Gaukite perspėjimus tiesiai į savo telefoną

Jei iš tiesų žinote, ko norite, ir ketinate įsigyti labai konkretų daiktą, paiešką galite „sekti“. Kiekvieną kartą, kai tik pasirodo atnaujintas prekės aprašymas ar kaina, „Ebay“ automatiškai atsiunčia elektroniniu paštu arba žinute perspėjimą apie pasikeitusią prekės būklę.

Tam reikėtų „Mano Ebay“ paskyroje įjungti norimos prekės sekimo būseną. Užtenka tiesiog įvesti prekę „Ebay“ paieškos juostoje, pavyzdžiui, „Žvaigždžių karų marškinėliai“ ar „Sportinis dviratis“, ir nuspausti „Sekite šią paiešką“. Pasistenkite būti kiek įmanoma konkretesni nurodydami prekės pavadinimą. Įrašę savo elektroninio pašto adresą ir telefoną sulauksite žinučių kas kartą, kai aukcione dalyvaujančios prekės kaina pasikeis, taigi taip galėsite nedelsdami reaguoti ir pasiūlyti savo kainą.

[3607]

Į galutinę kainą visada įtraukite pristatymo mokestį

Vienas iš dažniausiai pardavėjų naudojamų triukų galutinei kainai dirbtinai padidinti yra papildomas pašto išlaidų apmokestinimas.

Naudojantis prekės paieškos funkcija visuomet patartina rinktis derinį „žemiausia kaina + pristatymas“. Žinoma, aukcionų sąrašai gali suklaidinti, o tarp dešimčių identiškų prekių lengva nepastebėti mažų skaičiukų, skirtų pašto išlaidoms apmokėti. Visada patikrinkite šią pašto išlaidų eilutę ir įvertinkite bendrą kainą su jau įskaičiuotu pristatymo mokesčiu.

Kai kurie pardavėjai bando papildyti savo pajamas apmokestindami pristatymo išlaidas. Tai visiškai teisėta, tačiau didesnę kainą už brangiau parduotą prekę tokiais atvejais sumoka pirkėjas.

„Ebay“ – nebūtinai pats pigiausias

Daugelis žmonių mano, jog internetinis aukcionas „Ebay“ automatiškai pasiūlys pigiausią jų ieškomą prekę. Taip būna gana dažnai, tačiau ne visada. Atlikę keletą papildomų patikrinimų kituose paieškos portaluose lengvai pastebėsite, ar perkate už geriausią siūlomą kainą.

Tam naudokite vadinamuosius „shopbots“ (prekybos robotus), kurie turi prieigą ir galimybę internete rasti pigiausią mažmenininkų siūlomą kainą. Vienas iš šių patogių palyginimo įrankių yra MegaShopBot.com, kuris automatiškai ieško ir atranda geriausias kainas daugelyje populiariausių prekių kategorijų.

Ta pati taisyklė galioja ir prekiaujant ar įsigyjant naudotą įrangą internete. Norėdami geriausiai įvertinti perkamų padėvėtų daiktų kainas, išbandykite „Freecycle“ ar „Freegle“ programėles.

Saugiausia atsiskaityti „Paypal“

Atsiskaitydami už prekes interneto aukcionuose, tokiuose kaip „Ebay“, venkite atsiskaityti banko kortele ir niekuomet nesiųskite iš mados išeinančių, tačiau vis dar gyvuojančių pavedimų čekiais. Neabejotinai saugiausias būdas apsipirkti yra naudojantis „PayPal“ interneto sąskaita. Tokiu atveju jums bus taikoma „Ebay“ pinigų grąžinimo garantija.

Jeigu prekės aprašymas buvo klaidingas, daiktas suklastotas arba jo išvis nėra ir jūs norėsite susigrąžinti pinigus, kur kas labiau tikėtina, kad pavyks susigrąžinti visą sumokėtą sumą, jei naudojotės „PayPal“, palyginti su visais kitais atsiskaitymo būdais.

2016 06 01 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt