trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Patikimiausi automobiliai – iš Azijos
tiesa.com

Prieš įsigyjant naudotą automobilį kaskart tenka investuoti nemažai laiko: reikia atidžiai peržvelgti skelbimų pasiūlymus ieškant geriausių finansinių sąlygų ir rūpintis kitais, neretai visai maloniais, nuo automobilio įsigijimo proceso neatsiejamais dalykais.

 Tam, kad įsigytas naudotas automobilis ir po kelerių metų keltų kuo mažiau rūpesčių, o jo nuolatinė priežiūra nekainuotų per daug brangaus laiko, „Tiesoje“ apžvelgsime ir įvardysime patikimiausius bei mažiausiai pasitikėjimo vertus naudotus 4–6 metų senumo šeimos automobilius, sėkmingai ir ne taip šauniai riedančius Jungtinės Karalystės keliais.

Patikimiausi – iš Azijos, surinkti JK

Dažniausiai iš buvusio šeimininko įsigijus naudotą transporto priemonę garantinis draudimas jau būna pasibaigęs, todėl visas būsimas remonto išlaidas tenka prisiimti naujajam savininkui.

Apskaičiuota, jog nustojus galioti gamintojo suteiktai standartinei garantinei priežiūrai Jungtinės Karalystės vairuotojai automobilių remontui iš viso išleidžia per 3 milijonus svarų sterlingų. Tai yra, vidutiniškai kiekvienam tokiam vairuotojui tenka 797 svarų suma dažniausioms problemoms spręsti – pataisyti sugedusiai sankabai ar elektronikai ar pakeisti pavarų dėžei.

Atlikus išsamią analizę ir ištyrus daugiau kaip 30 tūkst. naudotų (4–6 metų senumo) automobilių garantinių polisų duomenis Jungtinėje Karalystėje paaiškėjo, jog patikimiausios – Azijos automobilių gamintojų transporto priemonės, tokios kaip „Toyota“, „Honda“ ir „Mazda“. Tiesa, reikėtų paminėti, jog dalis automobilių iš patikimiausiųjų sąrašo buvo surinkti ne kur kitur, o Didžiojoje Britanijoje.

Patikimiausia pripažinta naudota „Toyota Corolla“ (dėl jos problemų turėjo vos 7 iš 100 vairuotojų) buvo surinkta Derbio miesto Burnastono gamykloje. Anglijoje konstruojami ir daugelis kitų azijietiškų automobilių modelių.

Akibrokštas JK gamintojams

Vienintelis į patikimiausiųjų dešimtuką prasisprausti sugebėjęs automobilis iš Europos – „Peugeot 308“. Šios išvados buvo netikėtos ir tapo nemažu paradoksu nuo senų laikų gyvavusiai stereotipinei nuomonei, jog patikimiausias transporto priemones gamina europiečiai. Mažiausiai garbės šiame sąraše pelnė „Renault“ su modeliu „Espace“, kurį vairuojantiems trims iš keturių šio automobilio savininkų į garantinį aptarnavimą dažniausiai tekdavo kreiptis dėl pakabos ir ašies gedimų.

Tyrimas taip pat atskleidė, jog jau pasibaigus garantinio aptarnavimo terminui pirmaisiais metais daugiausiai išlaidų turėjo vairuojantieji „Honda Jazz“, „Citroen C5“, „Audi A4“, „Chrysler Grand Voyager“ ir „Vauxhall Insignia“ automobilius, su kuriais, žvelgiant iš komercinio taško, automobilių gamintojai pataikė tiesiai į dešimtuką, nes išvengė didesnių garantinio aptarnavimo išlaidų. Taigi, ar nebus taip, kad tie, kurie ilgus metus maudėsi šlovės spinduliuose, kokybę apleido dėl didesnį pelną vis dar garantuojančios kiekybės?

2014 09 03 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt