antradienis, rugpjūčio 4 d.
Penkiasdešimtinės – tik nusikaltėliams?
tiesa.com

Didelės vertės banknotai šiandien naudojami tik nusikalstamams tikslams, kad kai kurios valstybės, įskaitant Didžiąją Britaniją, turėtų jų atsisakyti, sako buvęs banko vadovas.

 Pinigų padirbinėjimas, mokesčių vengimas darbuotojams atsiskaitant grynaisiais – pagrindiniai finansiniai nusikaltimai, kuriems naudojami didelės vertės banknotai, tokie kaip 500 eurų, 100 JAV dolerių, 1000 Šveicarijos frankų ar 50 svarų sterlingų kupiūros.

Buvęs banko „Standard Chartered“ vadovas ir vyriausybės konsultantas Peter Sands sako, kad tokių nusikaltimų padaroma žala yra itin didelė ir visame pasaulyje sudaro apie 1,4 trilijono svarų sterlingų per metus, o kai kuriose valstybėse nesurenkama iki 70 proc. pajamų mokesčio.

Itin didelės neapskaitytos sumos naudojamos statybų sektoriuje, sako P. Sands.

„Paklauskite žmonių, kada jie paskutinį kartą naudojo 50 svarų sterlingų kupiūrą. Dauguma atsakys, kad atsiskaitant su statybininku ar santechniku.

Statybų kompanijos taip pat moka savo darbuotojams grynaisiais, taip išvengiant pajamų ir su įdarbinimu susijusių mokesčių“, – teigė finansininkas.

Praėjusią savaitę Europos centrinio banko vadovas Mario Draghi taip pat užsiminė, kad 500 eurų banknotą plačiai naudoja nusikalstamos struktūros. Didžiosios Britanijos bankai ir valiutos keitimo įstaigos 2010 metais atsisakė priimti šiuos banknotus, mat buvo nustatyta, kad apie 90 proc. iš jų naudojo nusikaltėliai.

Didelės vertės banknotų išėmimas iš apyvartos finansinių nusikaltimų nesustabdytų, tačiau padidintų jų kaštus ir padėtų lengviau identifikuoti nusikaltėlius, sakė P. Sands.

Didžiosios Britanijos valdžia kol kas niekaip nesureagavo į tokius finansų specialisto pasiūlymus.

2016 02 08 10:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt