sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Pensininkams suteikta daugiau finansinės laisvės
tiesa.com

Radikalūs pokyčiai Jungtinės Karalystės pensijų sistemoje suteiks galimybę senjorams imti pensijai sukauptus pinigus ir leisti juos kaip nori, sulaukus 55-erių. Netrukus 18 mln. pensininkų galės skirstyti savo santaupas pagal asmeninius poreikius, skelbė dailymail.co.uk.

 Iždo kancleris George‘as Osborne‘as pranešė, jog nuo kitų metų balandžio mėnesio pensininkai iš draudimo kompanijų pensijos fondų galės pasiimti vienkartines norimo dydžio išmokas. Šiuo metu draudimo kompanijos išmoka senjorams nustatytą sumą iš sukaupto fondo ir užtikrina nuolatines metines pajamas, tačiau tokia sistema tenkina ne visus. Didžiausia suma, kurią kilus poreikiui nemokėdamas mokesčių gali iš fondo pasiimti pensininkas, siekia 25 proc. jo santaupų. Pagal naująjį pasiūlymą, norint pasiimti iš karto visas santaupas pensijai, teks sumokėti mokesčius Valstybei.

Ši pataisa pasiūlyta kovo mėnesį, pensijų ministrui Steve‘ui Webbui tikinus, jog senjorai neturi teisės į savo pačių santaupas. „Žmonės privalo turėti teisę išleisti visus savo pinigus ir nusipirkti Lamborghini, jei tik jie to nori“, - kalbėjo S. Webbas.

Apsvarstę pasiūlymą finansų ekspertai patvirtino sistemos pataisą, nes draudimo kompanijųsistema nedavė norimo rezultato. Ministrai taip pat siūlė nemokamas finansininko konsultacijas, kurios paaiškintų pensininkams galimas pasekmes. Šias konsultacijas turėtų apmokėti finansų sektorius, o jas atlikti – nepriklausomi ekspertai. „Norime užtikrinti žmonių teisę išėjus į pensiją naudoti savo pinigus taip, kaip nori patys“ sakė kancleris G. Osborne‘as.

2014 07 21 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt