trečiadienis, liepos 6 d.
„Pink Floyd“ po beveik trijų dešimtmečių išleido naują kūrinį, skirtą Ukrainai palaikyti, išgirskite
Alfa.lt
Stop kadras
Pink Floyd

Grupė „Pink Floyd“ išleido savo pirmąjį naują kūrinį po beveik trijų dešimtmečių, siekdama surinkti pinigų Ukrainos žmonėms, rašo „New York Times“.

Įrašas „Hey Hey Rise Up“ yra protesto dainos iš Pirmojo pasaulinio karo perdirbinys, kuriame groja Ukrainos roko žvaigždė Andrijus Chlivniukas iš grupės „Boombox“.

Prasidėjus karui, A. Chlivniukas išvyko į turą Jungtinėse Amerikos Valstijose ir grįžo į Ukrainos sostinę Kyjivą, kad užsirašytų į savo šalies armiją.

„Pink Floyd“ takelyje skamba žodžiai iš vaizdo įrašo, kurį Ukrainos dainininkas paskelbė per karą, apsirengęs kovine apranga, su šautuvu ir giedodamas Ukrainos protesto himną Kyjivo Sofijos aikštėje.

Himnas „Raudonasis putinas pievoje“ buvo parašytas Pirmojo pasaulinio karo metais ir buvo giedamas Ukrainos solidarumo mitinguose visame pasaulyje nuo Rusijos įsiveržimo.

Paskutinė himno eilutė „Ei, eik, kelkis ir džiaukis“ buvo įkvėpimas kūrinio pavadinimui. Pajamos už pardavimą bus skirtos Ukrainos humanitariniam fondui.

D. Gilmouras sakė, kad A. Chlivniukas palaimino dainą iš ligoninės, kurioje jis gydosi po sviedinio skeveldros sužeidimo.

D. Gilmouras pasakojo, kad su A. Chlivniuku susipažino 2015 m., kai „Boombox“ grojo su juo kartu parodoje, remiančioje persekiojamą Baltarusijos teatro grupę.

Tiek „Pink Floyd“, tiek D. Gilmouras palaiko pasaulį „griežtai smerkdami Rusijos invaziją į Ukrainą“.

Šis žingsnis buvo vienas iš kelių muzikos pramonės solidarumo pastangų pastarosiomis savaitėmis. Praėjusią savaitę vykusiuose „Grammy“ apdovanojimuose skambėjo prezidento Volodymyro Zelenskio pastabos ir neseniai iš šalies pabėgusios ukrainiečių dainininkės Mikos Niutono ir poetės Liubos Jakimčiuk pasirodymai.

Pranešama, kad kovą per koncertą, kuriame dalyvavo tokios žvaigždės kaip Edas Sheeranas ir Camila Cabello, buvo surinkta 17,6 mln.

2022 04 08 10:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt