trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Po avarijos vyrą ištiko gluminanti problema: prireikė medikų pagalbos
tiesa.com
Unsplash.com

35-erių metų vyras į gydytojus Jungtinėje Karalystėje kreipėsi po nedidelės mopedo avarijos. Vyras beveik nesusižeidė, tačiau jį kamavo net 9 dienas trukusi erekcija. Kodėl taip atsitiko?

Jei erekcija trunka ilgiau nei keturias valandas, reikėtų kreiptis į gydytojus. Ši problema, žinoma kaip priapizmas, dažnai kyla be jokios paaiškinamos priežasties. Sulėtėjusios tėkmės priapizmas prasideda dėl to, kad kemšasi kraujagyslės netoli lytinių organų. Paprastai tariant, kraujas negali palikti organo. Tačiau šį vyrą Jungtinėje Karalystėje kamavo kiek kitokia būklė – padidėjusios tėkmės priapizmas.

Vyras susitrenkė vietą netoli lytinių organų. Buvo pažeistos kraujagyslės, o kraujas ėmė rinktis ten, kur galėjo – varpoje. Erekcija, kaip teigė pacientas, nebuvo skausminga, bet trukdė vaikščioti. Gydytojai teigė, kad pavojus gyvybei negresia. Tiesa, tokie atvejai yra itin reti, todėl jiems reikėjo gerai pasukti galvas, kad sugalvotų, kaip nelaimingam vyrui padėti.

Gydytojai teigė, kad 60 proc. panašių atvejų išsisprendžia patys. Kraujagyslės gyja, tėkmė į varpos sritį sumažėja ir žmogus visiškai pasveiksta. Kadangi kraujas varpą paliko normaliai, grėsmė audiniams buvo minimali. Tačiau pacientas buvo kategoriškas – prašė gydytojų kaip mat išspręsti nepageidautinos erekcijos problemą.

Medikai iš pradžių nenorėjo atlikti rizikingų ir, greičiausiai, nereikalingų procedūrų. Bet kokie chirurginiai veiksmai šioje zonoje yra skausmingi ir pavojingi. Tačiau pacientas nenorėjo pirkti šiek tiek laisvesnių kelnių, todėl gydytojai ėmėsi darbo. Jie iš dalies užblokavo varpą maitinančias kraujagysles – vienoje panaudojo tirpstantį gelį, o kitoje – specialią foliją. Tai sumažino kraujo tėkmę ir leido kraujagyslėms greičiau išgyti.

Vyras kelias dienas skundėsi suprastėjusia varpos veikla, tačiau greitai viskas sugrįžo į savo vietas. Po metų gydytojai susisiekė su vyru ir šis patvirtino, kad viskas veikia kaip ir priklauso. Gydytojai teigia, kad ir patys šio to išmoko. Nors greitos tėkmės priapizmas dažnai išsisprendžia savaime, jis taip pat gali sukelti problemų, jei nebus gydomas. Dabar jie suvokia, kad kiekvieną atvejį reikia vertinti atskirai – reikia pasverti riziką ir naudą bei sprendimą priimti pagal tai. Net jei chirurginis gydymas yra rizikingas, išgyti paliktas priapizmas taip pat nėra saugi išeitis.

ŠALTINIS: delfi.lt

2019 06 07 05:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt