sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Policija tiria „rasistinį” BBC Danny Bakerio pasisakymą apie karališkąjį kūdikį
tiesa.com
stop kadro nuotrauka

Metropoliteno policija patvirtino gavusi skundą dėl BBC pranešėjo (kuris išsyk po įvykio buvo atleistas) Danny Bakerio pranešimo socialiniame tinkle Twitter, kuriame pranešėjas galimai naudojo rasistinį žodyną kalbėdamas apie princo Hario ir Meghan Markle pirmagimį.

Dėl minėtojo įrašo BBC skubiai atleido Danny Bakerį iš pareigų.  

Metropoliteno policija komentavo: „kaltinimo (Danny Bakeriui aut.past.) dėl gegužės 8-tą dieną socialiniame tinkle Twitter paskelbto įrašo Metropoliteno policija sulaukė ketvirtadienį, gegužės 9-tą dieną.”  

„Kaip ir yra įprasta, situaciją ištirs šioje srityje specializuoti policijos pareigūnai”.  

Danny Bakerio paskelbtame įraše apie karališkąjį kūdikį Archie, kurį, dabar jau buvęs, BBC pranešėjas skubiai ištrynė, buvo įkelta nuotrauka, kurioje du žmonės vedžioja už rankų beždžionę.

Būtent ši nuotrauka sukėlė visuomenės nepasitenkinimą ir Danny Bakeris buvo apkaltintas rasinės neapykantos kurstymu.  

Danny Bakeris išsyk paneigė jam mestus kaltinimus, tačiau BBC atleido radijo pranešėją netrukus po to, kai jis pasidalino savo mintimis socialiniame tinkle.   Pranešėjas daug sykių viešai atsiprašė:   „Baigiantis vienai blogiausių dienų mano gyvenime norėjau viešai atsiprašyti dėl nepasitenkinimo, kurį sukėliau ir paaiškinti, kaip užtvindžiau save šia neapykantos lavina. Aš pasirinkau netinkamą nuotrauką tam, kad iliustruočiau juokelį. Ir tai baigėsi katastrofiškai.   Tiesiog savo surinktoje kvailų nuotraukų kolekcijoje pamačiau beždžionę, aprengtą karališkais drabužiais ir pamaniau - štai, šita! Jei būčiau ieškojęs toliau, greičiausiai būčiau pasirinkęs kokį kūdikį su karūna, tačiau to nepadariau. Dievas žino, taip trokštu, kad būčiau tai ir padaręs.   Vos po kelių minučių mano sekėjai pabrėžė, kad šis kūdikis - maišytos rasės ir mane apėmė panika. Velniai griebtų, ką aš padariau? Man nereikia pamokų apie tai, kaip buvo kovojama už rasinę lygybę.”    

2019 05 11 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt