šeštadienis, gruodžio 5 d.
Populiariausių spalvų automobiliai keliuose
tiesa.com

Jei nuosavas automobilis jums nėra tik susisiekimo priemonė nuvykti iš taško „A“ į tašką „B“, prieš įsigyjant naują reikia apsispręsti ne vien dėl modelio, bet ir… kokia bus automobilio spalva. Ilgą laiką D. Britanijos keliuose karaliavusių juodų ir baltų automobilių pastaruoju metu gerokai mažiau. Dabar pirmauja vadinamosios sidabrinės spalvos mašinos. Kodėl, pasidomėjo „Tiesa“.

 Naujausiame kompanijos „RAC Cars“ atliktame tyrime paaiškėjo, jog sidabrinė spalva šiuo metu   D. Britanijos keliuose dominuoja – šios spalvos automobilių yra daugiau nei 22 proc. iš visų 30,5 mln. registruotų automobilių.

Tiesa, šią spalvą iš populiariausiųjų ir vėl stumia karalienė Juoda: registre sidabrinių kasmet lieka septyniais procentais mažiau, o juodos spalvos automobilių daugėja po 13 proc.

[5079]

Balta – dar viena labai populiari spalva. Būtent baltos spalvos naujų automobilių šiuo metu įsigyjama daugiausiai, nors bendrame registre ši spalva yra tik šeštoje vietoje. Visgi mažai tikėtina, jog ji ten liks ilgam: per trejus metus baltų automobilių kelyje padaugėjo 91 procentu.

Ruda ir žalia – dar dvi spalvos, kurių gerbėjų skaičius keičiasi. Rudos spalvos automobilių skaičius sparčiai auga ir šiandien siekia 169,7 tūkst., arba 84 proc. daugiau nei 2013 metais. Žalios spalvos populiarumas, atvirkščiai, sumenko trečdaliu.

Rudos spalvos atgimimas

Ruda spalva sugrįžta į gatves. Populiariausia 8-ojo dešimtmečio spalva pradeda iš naujo užkariauti vairuotojų simpatijas. Nors šiuo metu 169,7 tūkst. automobilių sudaro vos kiek daugiau nei pusę procento (0,6 proc.) iš visų 30,5 mln. šalyje registruotų mašinų, vairuotojų simpatijoms įgavus pagreitį, per ateinančius keletą metų ruda spalva po ilgo laiko sugrįš į madą.

[5077]

Geltonas vaisių koktelis ant ratų

Daugumai geltonos spalvos automobiliai asocijuojasi su prabangiais superautomobiliais, tokiais kaip „Lamborghini Gallardo“, „Ferrari“ ar netgi miesto kelių monstrais „Hummer“. Užtat akiratyje pasirodęs nedidukas geltonas „Ford Ka“ automobilis gali pasirodyti tarsi egzotiškų vaisių kekė ant ratų.

Beje, anot psichologų, daliai jaunų vairuotojų geltoni automobiliai gali nesąmoningai išprovokuoti agresiją ir smurtą kelyje dėl jaunuolių pasąmonėje glūdinčių asociacijų su kompiuteriniuose žaidimuose dominuojančiais ryškiai geltonos spalvos priešininkų automobiliais.

Smėlio spalvos gerbėjų dar trūksta

Kaip ir ruda, smėlio spalva buvo itin populiari aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Praėjus keturiasdešimčiai metų jos gerbėjų ne tiek jau ir daug. Smėlio spalvos automobilių populiarumas per trejus metus beveik nepakito ir tesudaro 0,8 proc. visų šalies automobilių parko – tiek pat, kiek 2013 metais.

Raudona praranda populiarumą

Raudona ilgą laiką buvo tarp trijų populiariausių automobilių spalvų visame pasaulyje, tačiau šiemet jai vėl nepavyko rimčiau pakonkuruoti su sidabrine, balta bei juoda spalvomis.

Labai panašiai, kaip ir prieš trejus metus, šiandien raudonų automobilių D. Britanijos keliuose važinėja tik vienas iš dešimties. Nemažai prie to prisidėjo visuotinis baltų automobilių bumas.

Kita svarbi aplinkybė – tai greitesnis kainų kritimas, susijęs su raudonų automobilių statusu. Seniau norint įsigyti tokį automobilį tekdavo papildomai patuštinti piniginę ir už spalvą primokėti iki kelių tūkstančių svarų (žinoma, jeigu tai nebuvo „Ferrari“).

Papildomas pabrangimas buvo tarsi maža investicija į ateitį ir užtikrinimas, jog ateityje prireikus parduoti mašiną raudona spalva neabejotinai suveiktų kaip papildoma „premija“.

 [5076]

Žalia – lenktynių spalva

Žalia spalva daugeliui vyresniosios kartos vietinių britų asocijuojasi su klasikiniais sportiniais automobiliais. Tobulėjant inžinerijai ir technikai ėmus rengti tarptautines lenktynes Europoje, D. Britanija nuo pirmųjų trasų kilometrų jose dalyvavo su žaliai nudažytais bolidais. Kitos šalys taip pat turėjo „savo“ spalvas: Vokietija – sidabrinę, Italija – raudoną, Prancūzija – mėlyną.

Prieš šimtmetį prasidėjusį britų „Bentley“ dominavimą Le Mano lenktynėse lydėjo dar didesnė „Aston Martin“, „Lotus“ bei, žinoma, „Jaguar“ sėkmė tarptautinėse žiedinių lenktynių trasose.

Šiandien žalią spalvą D. Britanijos gatvėse pamatysime rečiau, nei senovinių automobilių savininkų garažuose: per trejus metus automobilių registruose nebeliko trečdalio žalios spalvos automobilių.

[5078]

Baltas mados klyksmas

Prie didelio baltų automobilių populiarumo pastaraisiais metais neabejotinai prisidėjo „Apple efektas“. Milijonai žmonių kaip išmanydami stengiasi suderinti ir sujungti savo telefonų, planšetinių kompiuterių, laikrodžių bei kitų įrenginių funkcionalumą. Kur tik pasisuksi, reklamose ne vienerius metus iš eilės dominavo baltos spalvos išmanieji prietaisai, buitinė technika, jos priedai ir... automobiliai.

Įdomus faktas, jog baltos spalvos automobiliai tampa dažniausiu vagių grobiu. Dar svarbesnis už „Apple“ efektą“ nusikaltėliams, matyt, yra praktinis baltos spalvos ypatumas – mat nugvelbtą baltą automobilį lengviausia perdažyti kitomis spalvomis.

 [5075]

Sidabrinė – populiariausia ir saugiausia

Pasaulinės automobilių spalvų mados daugelyje šalių žengia koja kojon, tad nenuostabu, kad sidabrinių strėlių spalva šiuo metu yra pati populiariausia pasaulyje.

D. Britanijoje šios spalvos automobilių taip pat yra užregistruota daugiausiai. Prasilenkti su sidabro spalvos automobiliu šios šalies keliuose yra dar lengviau, nei su „Volkswagen Passat“, sugrįžus į Lietuvą.

Be to, ne vienerius metus iš eilės ir pati fortūna nėra nusiteikusi atsukti nugaros sidabrinei spalvai keliuose. Pagal ilgalaikę statistiką, tikimybė sidabrinės spalvos automobiliui pakliūti į eismo įvykį yra pati mažiausia (antroji pagal saugumą kelyje – balta spalva).

 [5074]

2016 10 19 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt